Bez tohto doplnku nemôžete prežiť jeseň: Odporúča ho aj najšťastnejší národ na svete

Doplnky, dekorácie | 27.09.2019

Skracujúce sa dni, sychravé počasie a tma, ktorá nám sadá na plecia, môžu pôsobiť ako balíček ťažoby. Existujú však veci, ktoré jeseň premenia na farebnú nádheru.

September je prvým z mesiacov, kedy postupne pociťujeme, že sa dni krátia, slnečného svetla je menej, za to omnoho viac je dní, kedy je obloha zatiahnutá a nejeden človek pomaly začína pociťovať pochmúrnu náladu i smútok z konca leta. Nevadí! Pre lepšiu náladu si zapáľte sviečku, a to nie hocakú, ideálne vonnú a krásne farebnú.

Ostatní práve čítajú: Máte malý byt? Nezúfajte, využite týchto 5 tipov na spálne, ktoré nezaberú žiadne miesto

V minulosti boli sviečky jediným zdrojom svetla počas tmavých dní a čiernych nocí. Aj keď dnes už nemáme potrebu zapaľovať sviečky kvôli dostatku svetla, mali by sme ich mať neustále po ruke z jednoduchého dôvodu - dokážu navodiť príjemnú atmosféru vo chvíľach, kedy to najviac potrebujeme.

 

Pre dobrú náladu

A nielen pre ňu. Sviečky dokážu omnoho viac. Sú doplnkom, ktorý doslova rozžiari celú miestnosť. Pri výbere sviečok by ste sa mali riadiť jednoduchým pravidlom. Ak vás sviečka svojím tvarom, farbou či vôňou oslovila, je pre vás tá pravá. Určite si ju prineste domov a zapáľte na vyvolanie príjemnej atmosféry.

Ostatní práve čítajú: Čo ak práve vy trpíte syndrómom „chorého bývania"?

Nie je určená len na romantiku

To ani omylom. Áno, ak chcete navodiť príjemné chvíle s partnerom alebo hľadáte uvoľnenie a relax - hoci aj s pohárom vína vo vani, určite po sviečkach siahnite. Ale napadlo vám, že sviečky možno zapaľovať aj pri iných, doslova každodenných príležitostiach? Tak napríklad pri upratovaní sa odporúča zapaľovať biele sviečky, prečistia okolitý priestor. Napomôcť môžete aj vôňami, vanilkou alebo jazmínom.

Ostatní práve čítajú: TOTO znamenie má najlepší vkus na zariaďovanie bytu, dajte si od neho poradiť

Naopak, zapálením červenej sviečky môžete nielen zvádzať partnera, ale privoláte do miestnosti energiu. Ideálne na chvíle, keď cítite únavu alebo potrebujete spríjemniť prostredie pri práci. Siahnite po energizujúcich vôňach, napríklad bobuľovom ovocí či škorici alebo mäte.

 

Pri modrej sviečke môžete výborne meditovať. Spája sa s ochranou, inšpiráciou, mierom, harmóniou, ale aj s uzdravovaním a ochranou domova. Naopak, ak chcete doma podporiť plodnosť, blahobyt a nový život, zapáľte si zelenú sviečku. A keď sa chystáte tvoriť, hodí sa na váš zámer najlepšie sviečka oranžová.

Ostatní práve čítajú: Jój, dámy, dávajte si pozor na toto znamenie: Flirty má totiž v krvi!

Máte chuť vytvoriť si vlastnú sviečku?

Aj keď sú ich obchody plné, vytvoriť si vlastnú sviečku na mieru nebude nič zložité. Pre začiatočníkov je vhodné odliať si sviečku do nádoby. Potrebovať budete vosk, knôt a nádobu, do ktorej si vlastnú sviečku spravíte.

Ostatní práve čítajú: Nerozhodné Váhy musia mať v byte veci, ktoré im dodajú istotu: Sú to tieto 2

Vosk môžete kúpiť alebo ho získate zo starších sviečok, pokojne siahnite po balíku bielych (neutrálnych) čajových sviečok. Vosk zahrejte v starej plechovke vo vodnom kúpeli, dofarbite rozpustením voskovej farbičky a vôňu vytvoríte niekoľkými kvapkami éterického oleja.

Pozrite si v našej GALÉRII, aké nádherné dekorácie sa zo sviečok dajú vytvoriť.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia