Advent sa blíži! Toto sú tipy na najkrajšie adventné svietniky

Doplnky, dekorácie | 09.11.2019

Najočakávanejšie sviatky roku sa pomaly blížia. Ich predzvesťou sú adventné vence a svietniky, ktoré už v prvý decembrový týždeň ozdobia naše domácnosti.

 

Prečítajte si aj: Máte celý život biely strop? Chyba!

Nielen vence

Ešte pred pár rokmi prevládali najmä vence vyrobené z čečiny, ktoré sme ozdobili štyrmi sviečkami. Ľudia sú však kreatívne bytosti a preto sa postupne začali objavovať rôzne nápady na výrobu adventného svietnika. 

 

Mohlo by sa vám páčiť: Hľadáte originálne vianočné dekorácie, ktoré nebudú gýčové? Našli ste!

Zasaďte ich

Využiť môžete aj staré hlinené črepníky, ktoré vysteliete machom a do stredu zapichnete sviečku. Najlepšie bude vyzerať, ak budú črepníky rôznych veľkostí. Na označenie štyroch týždňov použite číslice, ktoré si môžete vyrobiť z fimo hmoty alebo samotvrdnúcej hliny.

 

Skvelé tipy nájdete aj tu: Dekorácie, ktoré nemusíte upratovať, ale stačí ich zjesť? Poďte do toho

Z misky

Využiť sa dá aj misa na ovocie. Do jej stredu umiestnite aranžérsku hmotu. Do nech pozapichujte čečinu, pridajte bodliak a halúzky eukalyptu. Ako dekorácie môžete použiť aj vianočné gule či iné dekorácie. 

 

Prečítajte si aj: Vianočné pohľadnice: Super nápady, ako ich vystaviť a premeniť na krásne dekorácie!!

Čierna elegancia

Na tortový podnos umiestnite do stredu štyri hrubé čierne sviečky rôznej výšky. Okolo nich dajte venček z vetvičiek. Sviečky tmavých farieb ako je čierna, fialová alebo tmavozelená pôsobia luxusne a elegantne.

 

Ďalšie nádherné adventné dekorácie nájdete v našej galérii.

Autor: Jana 

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia