Kozub v paneláku? Prečo nie? Môžete ho mať už tieto Vianoce!

Doplnky, dekorácie | 17.11.2019

Kozub v paneláku? Odpoveď väčšinou znie - na to zabudnite! Iná vec sú však falošné kozuby, ktorých môžete mať v byte koľko chcete!

Falošný kozub

Dekoračný kozub interiér síce nevyhreje, bude v ňom však vytvárať pocit útulnosti a pôsobiť ako príjemná dekorácia. Ak k nemu priložíte drevené polienka, interiér aj krásne prevonia a sviečky mu dodajú pocit tepla.

Materiál za pár eur

Ak túžite po kozube, ale bývate v byte bez komína, kľudne si ho môžete dopriať. Ako existujú falošné stropy, dá sa urobiť aj falošný kozub. Môžete si ho vyrobiť viacerými kreatívnymi spôsobmi z kartónu, tehál alebo drevotriesky.

Prečítajte si aj: Oheň v interiéri: Nápady na bezpečné teplo 

Kam s ním?

Na kozuby je ideálna stena, ktorá je v miestnosti dominantná. Priestor nad ním je vhodný na umiestnenie výraznej dekorácie, zrkadla alebo obrazu s pekným rámom. Dojem skutočného kozuba vytvoríte, ak ku nemu postavíte kozubové náradie a drevené polienka, ideálne je brezové, ktoré krásne vonia.

 

Výhody falošných kozubov

• netreba komín

• žiadne vybavovania povolení

• rýchlo ho postavíte

• je lacný

• žiadne čistenie

 

Kozubová rímsa

Tá poslúži ako polica alebo konzolový stolík na menšie dekorácie. Počas Vianoc na ňu môžete umiestniť girlandy, vianočné gule alebo aj tradičné ponožky pre darčeky. Do ohniska môžete vložiť blikotajúce svetielka, kahančeky na baterky alebo väčšie sviečky.

Toto je tiež zaujímavé: Krbová rímsa hoci aj v paneláku: Postaviť ju je hračka 

Ako na to?

Stačí vám pár dosiek alebo kartónový papier, pílka alebo nožnice, brúsny papier, skrutky alebo lepidlo, farby alebo tapeta a štetec. Urobte si náčrt kozuba a na papier či dosky nakreslite tvar jednotlivých dielov, ktoré postupne vyrežte a rezné hrany zjemnite brúsnym papierom. Vyrezané diely natriete farbou a navzájom pospájajte. Prednú stenu a rímsu ozdobte rozetou alebo inou dekoráciou.

 

 

Super tip

Telo kozuba môžete nahradiť aj starou skrinkou alebo komodou. Stačí z nej odstrániť predné dvierka alebo zásuvky s lištami, diery vytmeliť a doplniť prednou stenou a rímsou.

Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii.

Autor: dan

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia