Už odzvonilo porcelánovým či skleneným riadom, omnoho zdravšie sú TIETO

Doplnky, dekorácie | 13.11.2019

Riad v kuchyni môže byť funkčný, ale aj zdraviu prospešný. Navyše, nemusí prospievať len nášmu zdraviu, ale aj prírode.

Stačí naň pozrieť a viete, že ho chcete. Bambus je jednoducho krásny a nielenže vonia diaľavami, je aj veľmi odolný. Pritom ide o prírodnú surovinu, takže vďaka nemu nemáte nikdy príliš ďaleko k prírode. Do kuchyne sa priam žiada a nemal by chýbať ani vám.

Pozrite si aj: Táto farebná kombinácia v kuchyni vytvára harmóniu a nikdy nevyjde z módy

Päťdesiat odtieňov bambusu

Bambus patrí k najtvrdším materiálom a veľmi rýchlo rastie, preto sa dá zohnať za relatívne dobré peniaze a vydrží dlho. Bambusovú môžete mať podlahu, dokonca aj dvierka skriniek alebo aspoň bambusovú dyhu. Obklad nie je problémom, rovnako ako stoličky či stolík.

 

K tomu stačí už len usporiadať podľa chuti aj bambusovú výbavu v podobe misiek, tácok alebo doštičiek na krájanie. Bambus je však výnimočný tým, že je podobne ako drevo, stále originál. Preto má množstvo odtieňov, farieb aj prevedení. Stačí si ich vybrať a namiešať podľa predstáv.

Ostatní práve čítajú: Správny výber kuchynskej vodovodnej batérie zmení všetko!

Skvele sa kombinuje

K tmavšej bambusovej podlahe alebo napríklad aj kuchynskej linke sa hodí pracovná doska z tvrdého vápenca. Zástena môže byť aj mramorová, žulová alebo klasická biela. Pretože bambus dokáže vykryť dokonale zariadenie v štýle tón v tóne. Od bledej a nenápadnej pripomínajúci odtieň bledej borovice až po tmavý orech. Potom je radosť takéto prírodné farby kombinovať.

Kliknite si aj na: Otvorenie showroomu výdatný dážď neprekazil

Doplnky, ktoré vydržia

Bambus je nielen úžasne dekoračný, ale aj dokonale pragmatický. Bambusová doska na krájanie sa nedá životnosťou ani hygienou porovnávať s drevenou či umelohmotnou doštičkou. Na druhej strane netupí nože ako doštička sklenená. Navyše, bambusové doplnky majú ešte jednu výhodu. Aj keď ich necháte neuložené, vyzerajú nie ako neporiadok, ale ako dekorácia kuchyne v príjemnom prírodnom štýle.

 

Pozor na hygienu

Bambusové výrobky sú rôznej kvality a nie všetko, čo sa ako prírodné tvári, takým aj je. Nie je žiadne tajomstvo, že v niektorých bambusových miskách a doplnkoch sa objavil melamín a formaldehyd. Zlúčeniny, ktoré mu dodávali tvrdosť.

Toto je super: Už nevedia, čo by za nábytok v obchode pýtali? Vyrobte si ho sami!

Tie sú však pri teplote nad 70 stupňov Celzia pre človeka nebezpečné, preto bambusové výrobky nakupujte radšej v overených a v kvalitných predajniach. Niekedy je lepšie zaplatiť viac a vedieť, že výrobok z bambusu je tvrdý vďaka svojej štruktúre a nie chémii.

Pozrite si v našej GALÉRII, aké krásne sú bambusové výrobky. Zdravý a dizajnový nápad!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia