6 tipov na tie najkrajšie a najlacnejšie vianočné dekorácie

Doplnky, dekorácie | 14.11.2019

Tipov na vianočné dekorácie nie je nikdy dosť!

Vianoce už pomaly klopú na dvere. Ich blízkosť nám pripomínajú nielen obchodníci, ale aj pohľad do kalendára. O necelý mesiac to vypukne. Ale ešte predtým ako ozdobíte vianočný stromček a sadnete si k štedrej večeri, nastane obdobie adventu. V rámci neho si môžete dekorovať interiér, aby ste v ňom navodili čo najsilnejšiu vianočnú atmosféru.

Pozrite si aj: Zima je pre koženú sedačku krízová: Tieto 4 veci robte inak ako v lete

Adventný veniec

Veniec bezpochyby patrí k adventnému času. A nielen na stôl. Veniec je skvelou dekoráciou na dvere i okno a vyzdobiť ho môžete podľa vlastných predstáv. Klasikou sú ihličnaté korpusy, ktorým konkurujú prútené, machové a aj tie vytvorené zo šišiek. Originálny veniec si vytvoríte z polystyrénového korpusu, ktorý môžete pokryť rôznym materiálom, napríklad látkou, konárikmi, perím alebo vianočnými guľami.

 

Samolepky

Rýchle, jednoduché, účinné - také je dekorovanie pomocou samolepiek. Vďaka nim zapojíte do predvianočnej výzdoby aj menšie deti. Existujú rôzne motívy od najjednoduchších bielych až po pestrofarebné. Nezaberajú miesto a môžete ich nalepiť nielen na okno, ale aj na nábytok, dvere, presklené dvierka kuchynskej linky. Vďaka nim prinesiete ducha Vianoc na ktorékoľvek miesto v byte.

Ostatní práve čítajú: Za málo peňazí, veľa muziky: Dekorujte vintage písmenami

Živé rastliny

Bez živých a črepníkových kvetov by to nebolo ono. Okrem vianočnej ruže alebo kaktusu môžete počas zimných mesiacov obdivovať pestré kvety cyklaménu, zornice, amarylisu. Ak vám práve kvitnú fialky a orchidey, pokojne ich využite na adventné dekorovanie. Stačí ich správne naaranžovať, doplniť o šišky, vianočné ozdoby a hneď sú vianočné.

Prečítajte si aj: Tak si to raz a navždy vyjasnime: Patria motivačné citáty do interiéru?

Girlandy a konáre

Čečinová girlanda neodmysliteľne patrí k Vianociam, ale prečo nevyskúšať niečo iné? Písmenková, hviezdičková alebo ponožková girlanda sú originálnejšie. Dokážete ich jednoducho vyrobiť aj sami. Girlandu zaveste nad dvere, okno, jedálenský stôl alebo omotajte okolo zábradlia.

 

Štýlovou vianočnou dekoráciou v škandinávskom duchu sú konáre stromov. Ak ich nastriekate bielou alebo zlatou farbou, získajú ešte väčší šmrnc. Na jednotlivé vetvičky môžete zavesiť ďalšie dekorácie alebo adventné vrecúška.

Toto je super: Najkrajšie jesenné dekorácie! V hlavnej úlohe tekvica na tisíc spôsobov

Svetelné reťaze

Svetelné reťaze sú univerzálnou dekoráciou, ktorú využijete v interiéri celý rok. V adventnom období je však ich použitie a symbolika jednoznačné. Poslúžia nielen na stromčeku, ale krásne nimi ozdobíte okná, schody, chodbu a časti nábytku. Na dosiahnutie vizuálnej pestrosti kombinujte tvarovo rôzne svetielka. Originálne vyzerajú i svietiace konáriky, stromčeky a figúrky.

Mohlo by vás zaujímať aj: Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

Sviečky a lampáše

Správna vianočná atmosféra sa bez poskakujúcich plamienkov nezaobíde. Sviečky môžete aranžovať samostatne, najmä tie dekoratívnejšie. Jednoduché alebo čajové sviečky však najlepšie vyznejú a sú i bezpečnejšie v lampášoch. Lampáše zoženiete v najrôznejších variantoch, od moderných až po rustikálne, kovové i drevené. Stačí ich strategicky rozmiestniť v interiéri...

Poďte sa inšpirovať do našej GALÉRIE. Nájdete tam vianočné vence na dvere a mnohé iné ozdoby, ktoré vo vás spustia ducha Vianoc.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia