Feng-šuej vám pomôže s domácou pohodou: 5 tipov, ako si konečne vydýchnuť

Feng-shuei | 19.12.2017

Týždeň tesne pred sviatkami sa často spája viac so stresom než s radosťou a veselosťou. Vedeli ste, že jednoduché pravidlá feng-šuej vám môžu pomôcť, aby ste si doma naozaj oddýchli?

Začnite pracovňou
O umiestnení pracovného stola v zamestnaní nie vždy možno rozhodovať, ale ak je to aspoň trochu možné, skúste si stôl postaviť tak, aby ste mali chránený chrbát a ideálne, aj výhľad na ľudí prichádzajúcich k stolu.Vhodné je tiež digitalizovať maximum podkladov, ktoré by inak zaberali miesto na stole a okolo neho.

Zlepšite si imunitu: Dodržte tieto zásady feng-šuej v domácnosti

Posilnite obývačku
Podobne ako v pracovni, aj v obývačke by mal byť najdôležitejší nábytok postavený na významnom mieste. To znamená, že sedačka by mala byť umiestnená tak, aby mala výhľad na príchodiacich a aby mala chránený chrbát. V obývačke by mali byť len predmety, ktoré vás „nabíjajú" pozitívnymi pocitmi.Ak máte v obývačke zrkadlo, treba si dať pozor, čo sa v ňom bude odrážať.


Harmonizujte predsieň

V predsieni je dôležité udržať všetkých 5 živlov feng-šuej v rovnováhe. Ak bude prevažovať živel ohňa, vzbudzoval by agresívne nálady. Naopak komu chýba motivácia v práci alebo súkromí, mal by element ohňa naopak podporiť. Pokiaľ ide o výber farieb, z hľadiska feng-šuej sa neodporúčajú čierne vchodové dvere. Vraj im chýba pozitívny náboj.

Prečítajte si: 5 najväčších chýb feng-šuej, ktoré doma robíme - a ako ich napraviť

Upracte kuchyňu
O kuchyni sa vraví, že často predstavuje srdce domácnosti. Vo feng-šuej sa spája aj s prosperitou. A symbolom blahobytu je sporák. Varná doska aj rúra na pečenie by preto mali byť vždy čisté a dobre udržiavané.


Zrelaxujte v kúpeľni

Aby kúpeľňa slúžila nielen na telesnú hygienu, ale aj očistu ducha, treba sa v nej zbaviť vizuálneho smogu. Všetky fľaštičky a farebné nádobky by mali byť skryté. Upokojenie mysle dosiahnete vtedy, ak budú oči pokojne kĺzať po jednoduchých tvaroch a upokojujúcich farbách.

Inšpirujte sa: Hlavné zásady feng-šuej do spálne

Utíšte spálňu
Nech je spálňa oázou pokoja pre hlboký spánok alebo tajnou skrýšou pre hravú šelmu, treba sa v nej držať jednej dôležitej zásady: minimum elektroniky. Počítač by nemal žiariť na posteľ, mobil by ste nemali odkladať blízko hlavy a hlavne - televízor do spálne rozhodne nepatrí.

Autor: Nonka
Zdroj foto: My Domaine

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia