Sušené kvety radšej vyhoďte: Nie sú zdravé ani prospešné pre šťastie

Feng-shuei | 22.10.2018

Nie sú škaredé. Dokonca mnoho ráz vyjadrujú aj príjemné spomienky, ak sa vám vo vázičke udržiava napríklad sušená svadobná kytica. No nie vždy je pre dobrú energiu v byte vhodné obsypať ho sušenými, teda neživými kvetmi.

Podľa feng šuej ich radšej vyhoďte
Všetko je o energii, ak budeme hovoriť o feng šuej, tak o energii Chi. ktorá prúdi v domácnosti a môžeme ju vnímať len ako niečo živé. Narúšajú ju pokazené a neživé predmety, ktoré už nesúžia svojmu účelu. No a kvety hýria energiou len do chvíle, kým je v nich život. Tie sušené skrátka energiu nemajú a hoci môžu pôsobiť celkom sympaticky, pre ľudí, ktorí vedia vnímať energie, je absolútne zásadný rozdiel medzi živou a neživou kyticou.

Prečítajte si: Viete, čo znamenajú čísla domu podľa feng šuej?

Nešíria príjemné emócie
Podľa feng šuej sú sušené kvety zdrojom nie celkom najlepších emócií. Po prvé skôr či neskôr sa ich zbavíte a po druhé v mŕtvych lístkoch nie je príliš veľa pozitívneho svetla. Je to jednoducho ako stále hľadieť na niečo, čo už nie je medzi nami. A preto si všimnite, že vám tak trošku odľahne, keď sa zbavíte sušenej kytice. Je to o vnímaní jemnohmotných svetov.


Veda je tiež proti sušeným kvetom

Možno energie nevnímate a feng šuej považujete za moderný snobizmus. Ale ani veda príliš nefandí udržiavaniu sušených kvetov v domácnosti. Po prvé sa stávajú veľmi často zdrojom plesní, ktoré sa prúdením teplého a studeného vzduchu rozprašujú po miestnosti. Pretože v domácich podmienkach sa kvet málokedy podarí vysušiť tak, aby v ňom nevznikli práve drobné plesne. Namiesto vyvetrania tak ovzdušie veľmi rýchlo zaplnia spóry.

Inšpirujte sa: 5 tipov, ako si užiť domácu pohodu pomocou pravidiel feng šuej

Lapače prachu
Okrem vyššie uvedených negatív majú sušené kvety ešte jednu veľkú nevýhodu a ním je prach. Sú permanentnými lapačmi a zároveň aj zdrojom prachu. Zo sedačky, zo stola, dokonca aj z vankúšov a lustrov dokážete prach omiesť, ale skúste to zo sušených kvetov. Bez poškodenia z nich nedostanete ani zrnko prachu, ale verte, že každé vetranie, alebo prúdenie vzduchu dokáže prach z lupeňov zvíriť. Práve prach je aj zodpovedný za to, že pomaly, ale isto sušené kvietky stratia aj svoju zašlú slávu a farebnosť.

 

Pozrite si v našej galérii, čoho sa máte zbaviť!


Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia