Vyvážte si elementy v domácnosti podľa feng šuej

Feng-shuei | 11.02.2018

Učene feng šuej rozlišuje päť elementov, alebo živlov, z čoho zostáva celý náš svet. Ak sú v harmónii, všade prúdi dobrá energia a všetko je v živote akési ľahšie a pozitívne sa vyvíja.

Naopak, ak niečo prevláda, iné chýba, spôsobuje to nepríjemnejšie pocity v byte, ale aj v duši. Poďme si ich vyladiť.

Päť základných princípov
Čínska filozofia rozlišuje päť princípov, z ktorých všetko. Ide o elementy dreva, ohňa, zeme, vody a kovu. Je z nich celý sveta aj všetko naše okolie. Už je len na nás, ako si tieto elementy nastavíme a zoradíme. Pretože nepohoda v bývaní sa prejavuje na našom psychickom zdraví. Vždy je vhodné ak majú elementy vo vašom okolí rovnaký podiel priestoru. A nie je to tak zložité dosiahnuť.

Nevynechajte: Praktické tipy, ako zlepšiť energiu v každej izbe

Element dreva
Element dreva ako už napovedá je zastúpený drevom. Lenže nielen ním. Ide o prírodniny. Je potrebné , aby boli v izbe rastliny. Zdravé a nepoškodené, všetky živé. Ak vidíte rastlinky uvädať, zbavte sa ich. Tak isto aj vyrezávané sošky, drevené obklady sú skvelé na zastúpenie drevitého elementu.


Oheň

Potrebujete svetlo. Oheň je žiarivý element a preto je potrebné investovať do kvalitného osvetlenia. Používajte lampy napríklad aj v spálni, dekoračné v obývačke, svetlá pod linkou. Použite rôzne intenzity svetla a priestor bude pôsobiť veľmi útulne. Samozrejme najlepším reprezentantom ohňa je samotná sviečka, alebo krb. Preto tak veľmi dobre spraví aj v panelákoch, kde je tohto elementu skutočne málo.

Prečítajte si aj: Sušené kvety doma radšej nedržte - feng-šuej ani zdravie nimi nezlepšíte!

Zem
Kamene, piesok, ale aj geometrické tvary obdĺžnik a štvorec. Zem výborne budete reprezentovať aj žltou farbou. Je to farba tohto elementu a preto si ňou napríklad ozdobte vankúše v obývačke, alebo použite žlté obliečky do spálne.


Voda

Zaujímavé je, že element vody napríklad reprezentujú známe mušličky z dovoleniek, ale aj obľúbené fontánky. Nie sú len osviežovačmi vzduchu, ale skutočne dodávajú najmú v panelákoch priestoru element vody. Suchý vzduch v bytoch je jasným znakom, že vám chýba element vody. Vyvážte ho a bude sa vám lepšie dýchať aj žiť.

Pozrite si: Čísla domu podľa feng-šuej - viete, čo znamená to vaše?

Kov
Môžete ho do interiéru doplniť kovanými doplnkami, ale aj geometrickými tvarmi gule a kruhu. Mäkké a teplé farby sú tiež spojené s kovom, hoci si pod ním často predstavujeme chlad. Nerovnováha sa prejavuje tým, že sa necítite optimisticky a príjemne vo vlastnom domove.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia