Welllness trendy, ktoré vám spravia byt príjemnejším

Feng-shuei | 15.06.2018

Všade dobre, doma najlepšie. A niekedy je vhodné si spraviť pohodlie práve doma, ako cestovať kdesi na relaxačný víkend.

Veď predsa ak si vo vlastnom interiéri stvoríte wellness priestory, môžete relaxovať prakticky zadarmo a stále, nielen pár ráz do roka za drahé peniaze.

Wasabi trend
Inšpirovaný japonskom a niektorí ho volajú ako pravý dizajn roku 2018. Jeho hlavným poslaním je oslava prírodnej krásy, ale aj so všetkými jeho nedostatkami a prirodzenými škvrnami, hrčami v dreve a podobne. Takže namiesto toho, aby ste sa snažili o umelú dokonalosť, dajte priestor prírodnej nedokonalosti. Kamene, drevá, popraskaná keramika. Je to zaujímavé, ale práve toto na nás pôsobí priaznivo. Krása v nedokonalosti upokojí aj dušu. Skúste.

Prečítajte si: Ako prilákať pozitívnu energiu do kuchyne pomocou feng-šuej

Hygge
Je to veľmi dôležitý segment wellness sveta. Pochádza z Dánska a je preň príznačný pokoj, teplo, sviečky a aróma čerstvej kávy. No nie je to len o tom. Je to o trende, kde sa namiesto televízie hrajú v rámci rodiny spoločenské hry.
Hygge, to ja pocit tepla domova. Ten sa vytvorí práve priestorom na spoločenské rozhovory a zábavu a vôbec nevadí, ak budú napríklad na stole v obývačke stolové hry. Pripravené na zmysluplné trávenie času v spoločnosti blízkych. Aj o tom je wellness. O pohode a porozumení.


Pohovky, pohodlie, koberce, plyšáky

Asi viete, prečo je v skutočných wellness centrách tak príjemne. Pretože všade kde stupíte vás má čo pohladiť. Je to o ručníkoch, tkaninách, nie o chlade a studenom dotyku kovu. To by sa nikomu nepáčilo.
Skutočné wellness v interiéri sa nemusí obmedzovať len na kúpeľňu. Na to nie je dôvod. Môžete si byt zútulniť plyšovými doplnkami, alebo vankúšmi, príjemnými behúňmi, alebo zaujímavými teplými textilnými doplnkami. Rozmaznať zmysly je super na nervy.

Pozrite si aj: Máte doma sušené kvety? Radšej ich vyhoďte!

Vône a svetlá a hudba
Je to absolútny základ pohody a domácej relaxácie. Nezabudnite na teplé svetlo, žiadne studené farby, maximálne 3000 kelvinov. Hudba by mala hrať z kvalitného reproduktoru, aby ste si mohli užiť aj spev vtákov, či šum lesa. No a samozrejme vôňa. Ideálne esenciálne oleje aj to len pár kvapiek. Aby nebola silná, nebolela z nej hlava. Na vonné tyčinky zabudnite. Jemný dotyk príjemného závanu je vždy lepší ako silná aróma.


Inšpirujte sa bytovými doplnkami a štýlovými zátišiami v galérii pod článkom, aby ste sa naladili na tú správnu nôtu.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia