Ak si o feng-šuej zapamätáte len 5 vecí, tak tieto!

Feng-shuei | 12.07.2018

Feng-šuej je filozofia, ktorá sa snaží vytvoriť harmóniu medzi naším vnútrom a naším okolím. Ak by ste si mala zapamätať len to najzákladnejšie, držte sa týchto piatich zásad.

1. Zbavujte sa vecí
Človek je od prírody zberač. Platí to aj o bývaní - máme tendenciu plniť si domácnosť viac či menej potrebnými vecami. Niekedy si dokonca neuvedomujeme, že tieto veci nám život viac zaťažujú, než uľahčujú. Pravidelné triedenie vecí je preto naozaj namieste. A je pritom jedno, či ide o triedenie kníh, oblečenia, starých zošitov alebo bytových doplnkov.

Prečítajte si: 3 návody, ako si zariadiť spálňu v duchu feng-šuej

2. Pestujte rastliny
Izbové rastliny vo feng-šuej reprezentujú element rastu a rozmachu. Mali by sme ich pestovať ako pripomienku harmónie s prírodou, nezlomnosti - avšak v primeranej miere. Vo feng-šuej totiž platí hlavne zásada „všetkého s mierou".


3. Udržujte prúdenie

Filozofia feng-šuej stojí na myšlienke, že dobre sa darí tam, kde môže energia (ako aj vzduch) voľne prúdiť. To znamená, že pri pohybe po domácnosti by sme nemali zakopávať o veci, nemali by sme si ju preplniť nábytkom tak, akoby nás dusil. A najmä, že by sme mali mať možnosť ľahko a rýchlo vetrať. Čiže žiadne zábrany na oknách a okolo dverí.

Nevynechajte: Niektoré zásady feng-šuej pomôžu zlepšiť imunitu

4. Oslavujte vzťahy
Domácnosť nie je hotelová izba. Nemala by teda byť neosobná ako hotel. Na oslavu dobrých vzťahov (a hlavne ako ich pripomienka, keď nastanú horšie časy), by sme v domácnosti mali mať vystavené rodinné fotky, fotky priateľoa a blízkych ľudí, ktorí tvoria našu záchrannú sieť.


5. Investujte do spálne

Niektorí ľudia majú reprezentatívnu obývačku, no spálňa sa u nich mení na dočasnú skládku nevyžehlenej bielizne, domácu pracovňu plnú restov a podobne. Jednoducho, riadia sa tým, že do obývačky môže prísť návšteva, no spálňu len tak hocikomu neukazujeme, čiže nemusí byť v tip-top poriadku. Pritom práve v spálni trávime najviac času, i keď so zatvorenými očami. Treba si preto dať záležať na tom, aby pôsobila usporiadane a relaxačne.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia