Pár článkov o feng šuej z vás odborníkov ešte nerobí: Takto si môžete uškodiť!

Feng-shuei | 05.11.2018

Pri zariaďovaní interiéru podľa zásad feng šuej nestačí poznať základné odporúčania. Napriek tomu, že ich ovládate, môžete urobiť niekoľko chýb. A namiesto želaného efektu, ktorým je šťastný a harmonický domov, sa v interiéri nebudete cítiť príjemne.

Meníte domov do ázijského štýlu

Interiér zariadený v duchu feng šuej neznamená, že ho preplníte ázijskými predmetmi. Nie každému štýlu pristane soška Budhu, bambus šťastia, mandarínske kačičky alebo červené strapce. Váš interiér má odzrkadľovať váš štýl a vkus. Použitie exotických predmetov bez toho, aby ste vedeli, čo symbolizujú a aký výsledok majú priniesť, je jednou z najčastejších chýb.

Ostatní práve čítajú: Správny výber sprchového kútu vám zväčší kúpeľňu: oblý alebo hranatý?

Zrkadlo oproti vstupným dverám

Bez ohľadu na to, aké krásne zarámované alebo unikátne je zrkadlo, ktoré ste si vybrali do predsiene, jeho umiestnenie oproti vstupným dverám, je veľkou chybou. Prečo? Cez vstupné dvere váš domov absorbuje dobrú energiu nazývanú chi, no keď zrkadlo umiestnite priamo oproti nim, väčšina prichádzajúcej energie sa odrazí von.

 

Dekorácie, ktoré sa vám nepáčia

Učenie feng šuej odporúča používanie rôznych druhov dekorácií. Ak si však ozdobíte príbytok dekoráciami, ktoré sa vám nepáčia len preto, že vám majú pomôcť pritiahnuť peniaze či blahobyt, robíte chybu. Je to rovnaké, akoby ste museli neustále konverzovať s niekým, kto vám nie je sympatický.

Ostatní práve čítajú: Fotky PRED a PO: Toto sú najvydarenejšie kúpeľňové premeny

Rôzne podlahy v miestnostiach

Podľa feng šuej je podlaha dôležitá, predstavuje základ. Keď máte v každej izbe inú podlahu, váš príbytok stráca na sile i kontinuite. Napriek tomu, že vizuálne môže interiér vyzerať zaujímavo, podľa učenia feng šuej ide o chybu. Toto pravidlo však môžete porušiť v kuchyni a v kúpeľni.

 

Použitie ba-gua (pa-kua) zrkadla

Ba-gua zrkadlo je silný nástroj, ale do interiéru by ste ho mali umiestniť až po konzultácii s odborníkom na feng šuej. Jeho nesprávnym používaním si totiž môžete poškodiť. Zrkadlo vyzerá aj vďaka svojmu tvaru veľmi atraktívne, no nie je žiadnou prvoplánovou dekoráciou. Jeho úlohou je odraziť škodlivú energiu, preto patrí predovšetkým nad veľké okno alebo pred vstupné dvere.

Ako vyzerá toto zrkadlo a iné dekorácie z feng šuej umenia, uvidíte v našej galérii.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia