Zapracujte do interiéru týchto 5 liečivých kameňov: Odstraňujú negativitu a nabíjajú pozitívnou energiou

Feng-shuei | 21.03.2019

Nerasty, minerály a polodrahokamy sú nielen krásne, ale aj liečivé. Špeciálne týchto päť. Takto vám pomôžu!

Kamene, horniny, drahokamy, to všetko je súčasť neživej prírody, ktorá nepotrebuje extra starostlivosť, ale vďaka nej sa môžeme cítiť aj na bežnom sídlisku ako v objatí prírody. Veď aj kamenná príroda je prírodou.

Pozrite si aj: Najlepšie triky, vďaka ktorým nebudú steny v detskej izbe nudné: A BEZ maľovania

Význam kameňov

Kamene si môžete doniesť priamo z prírody alebo zájsť do obchodu s polodrahokamami a získať nebrúsené kúsky či nájsť zaujímavé tvary v podobe sošiek a svietnikov. V každom prípade je kameň nenapodobiteľný, nevyrába sa vo fabrike ani v laboratóriu, ale za jeho vznikom stoja tisíce, niekedy možno miliardy rokov, ktoré máte zrazu na dotyk.

 

A to prirodzene vplýva aj na nás, na ľudí. Zároveň nie je až také dôležité, či veríte liečivej sile kameňa a jeho „magickým" účinkom, alebo sa vám len páčia. Rozhodne prinášajú do interiéru omnoho viac krásnych prírodných farieb a tiež pozitívnejšiu energiu než plastové doplnky. Preto sa nimi oplatí obklopiť.

Pozrite si aj: Toto je interiér plný exotiky: Majtelia dosiahli divočinu, džungľu a Afriku vďaka doplnkom

Krištáľ - čistí myseľ

Je to akýsi základný kameň. Je pekný ako kus kameňa, ale v súčasnosti sa vyskytuje aj ako dekoračná krištáľová guľa, v podobe sošiek alebo napríklad aj svietnikov, kde si môžete vložiť čajovú sviečku podobne ako do soľnej lampy. Krištáľ je najuniverzálnejší. Nemáte ním v byte čo pokaziť.

Pozrite si aj: Geometria, ktorú budete milovať! Z týchto vzorov odpadnete!

Je veľmi príjemný do spálne, pretože je to takzvaný požierač geopatogénnych zón, pomáha pri vyčistení si mysle, pri meditácii, nabíja človeka čistou, príjemnou vibráciou. Stačí si ho občas podržať v ruke, prípadne len tak pozorovať a tešiť sa z neho.

 

Šungit - čistí priestor od elektriny

O šungitovej vode ste už určite počuli, ale tento záhadný kameň má mnoho ďalších využití. Záhadný je preto, že nikto presne nevie, ako sa na Zem dostal a prečo sa vyskytuje len v ruskej Kerálii. Každopádne, už len odhadovaný vek dve miliardy rokov je sám osebe magický.

Pozrite si aj: Ženy, zbystrite pozornosť: Pritiahnite si peniaze vďaka 12 inšpiráciám!

Šungit vďaka uhlíku dokáže energeticky čistiť nielen vodu, ale aj priestor. Preto je vhodný napríklad do obývačky alebo do pracovne, kde máte počítač. Naruší tak negatívne pôsobenie týchto síl a pohltí ho. Potom ho stačí občas premyť v potoku a nabiť na slnku.

Pozrite si aj: Dekoračné tipy od Meghan Markle: Pozrite sa, čo radí v kuchyni!

Ametyst - upokojuje človeka

Jednou z jeho najkrajších dekoračných foriem je ametystová drúza. Je to vlastne kus skaly s kryštálmi ametystu a nechať si ho v spálni, je pre sladké sny priam ideálne. Napríklad ametyst odporúčal už Aristoteles nosiť proti opilstvu. A nie je to náhoda.

 

Samotná farba toho kameňa upokojuje, a tak často zmierňuje aj obsesívne túžby, ktoré vyvolávajú v človeku závislosti. Meditácia nad ním zbavuje bolestí hlavy, stresu a negatívnych myšlienok. Má krásnu farbu, ktorá z estetického hľadiska vnesie do priestoru nádych luxusu.

Pozrite si aj: Časy, kedy bola fotka manželov nad posteľou, sú dávno OUT: Teraz sú v móde tieto veci!

Žltý kalcit - liek proti stresu

Tento kameň vyzerá tak trochu ako skamenelina medu. A tak aj pôsobí. Bieložlté sfarbenie navodzuje mier, optimizmus, podporuje intelekt a prináša inšpiráciu. Je skvelým kamienkom do detských, študentských izieb a pracovní. Zaručene uvoľní napätie. Skúste si ho len tak pohladiť a podržať v ruke, je to čistý hromozvod na odvádzanie stresu.

Pozrite si aj: VIDEO: Naučte sa krok po kroku vyrábať deky a prikrývky ako naše babičky

Achát

Hovorí sa o ňom ako o kameni vzťahov. Jeho meno pochádza od rieky Achates na Sicílii a je zmesou chalcedónu, kremeňa a opálu. Dostávate tak vlastne tri kamene v jednom a také sú aj jeho prínosy.

 

Posilňuje srdce, rozmnožovacie orgány, ale jeho štruktúra zemitých farieb pôsobí veľmi upokojujúco aj na dušu. Napríklad v starovekom Grécku a v Ríme bol veľmi ceneným a využívaným na pečate aj rituálne predmety.

Pozrite si v našej GALÉRII, aké sú nádherné. Ktorý zaujal najviac vás?

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia