Chcete byť doma šťastní? Odblokujte v byte energiu pomocou týchto feng šuej trikov

Feng-shuei | 10.04.2019

Dosiahnuť doma harmóniu nemusí byť vôbec ťažké. Stačí vám na to základná znalosť starého čínskeho umenia feng šuej. Spravíme vám rýchlokurz.

Máte pocit, že vám vo vašej obývačke čosi chýba? Alebo že nie je taká, akú ste si ju vysnívali? Alebo sa vám v nej kopí neustále množstvo vecí a ani zďaleka v nej neviete nájsť tú správnu pohodu?

Pozrite si aj: Týchto 5 rastlín do obývačky prináša pokoj, zdravie a šťastie

Možno je na vinne nesprávne prúdenie energií vo vašom byte. Našťastie, na všetky tieto - a mnoho ďalších problémov pozná odpoveď dávne umenie feng šuej.

 

Čo už len tí starí Číňania môžu vedieť o našich moderných domovoch? Pre niekoho je tisícročiami overené umenie feng šuej len zmesou rôznych predpisov a odporúčaní, ako zariaďovať dom či byť, pre iného jasným návodom ako zlepšiť kvalitu svojho života. Pravdou je, že vekmi overené rady patria medzi mimoriadne vyhľadávané hlavne preto, že skutočne fungujú.

Pozrite si aj: TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov

A čo radí feng šuej v prípade obývačky?

Ak už svoju obývačku máte, porovnajte si ju s odporúčaniami, ktoré vám k jej zariaďovaniu dáva feng šuej. Možno zistíte, že kvôli nesprávnemu rozmiestneniu nábytku či využitiu jednotlivých zón miestnosti sa vám tu kopí neporiadok, alebo pociťujete neobvyklý nepokoj namiesto uvoľneného relaxu.

Pozrite si aj: Nezapratávajte obývačku hlúposťami: Sú len 2 veci, ktoré by v nej mali byť

Základné pravidlá

K základným pravidlám obývačky by malo patriť, že ústredné sedenie - v našich končinách zvyčajne pohovka - by nemala smerovať k dverám či oknu. Prosto, sediaci by nemal byť otočený chrbtom k týmto dvom miestam. Nie vždy sa však dá toto pravidlo dodržať.

 

Najjednoduchšie bude, ak pohovku umiestnite k stene s výhľadom smerom do miestnosti. Zjednodušuje to komunikáciu i prehľadnosť, veľký kus nábytku nie je potrebné obchádzať a nikto v miestnosti nemá pocit, že sa mu za chrbtom deje niečo, o čom nemá prehľad.

Pozrite si aj: VIDEO: Naučte sa krok po kroku vyrábať deky a prikrývky ako naše babičky

Preč s televízorom

Áno, rozhodne by nemal byť dominantou niektorej steny alebo obývačkovej zostavy. Ak je televízor vaším každodenným spoločníkom, bez ktorého sa nezaobídete, inštalujte ho tak, aby sa dal skryť z dohľadu vždy, keď ho vypnete.

Pozrite si aj: Týchto 6 vecí patrí jednoznačne medzi najväčšie spálňové trendy pre rok 2019

Pustený televízor brzdí rozhovory a odpútava pozornosť, preto narúša medziľudské vzťahy. Pri posedení s rodinou si rozhodne televízor vypínajte.

 

Svoj pohľad naopak môžete sústrediť na krb. Podľa feng šuej by rozhodne nemal stáť v priestore, ale pri stene, ak môžete, voľte tú južnú, prípadne severovýchodnú. Krásne rozohraný oheň v krbe dodá vašej domácnosti potrebnú energiu, a to aj do medziľudských vzťahov.

Pozrite si aj: Nedajte sa obtiahnuť o peniaze: Takto spoznáte, že je výrobok pravá starožitnosť

Do obývačky sa odporúča umiestniť nábytok, ktorý bude ukrývať predmety, ktoré v nich skladujete, odhaliť by ste mali len veci, ktoré vás a vašu rodinu tešia či vyvolávajú príjemné spomienky.

Pozrite si aj: 10 tipov na dekorácie, ktoré si dokážete vyrobiť aj sami s deťmi

Náš tip: Obklopte sa rastlinami, ktoré sú zasadené, teda v kvetináčoch, je to lepšia voľba ako kvety rezané alebo umelé.

 

Dôraz klaďte aj na celkovú farebnosť miestnosti, viac pokoja dosiahnete zemitými farbami, ako sú hnedá, žltá či piesková, naopak viac energie vnesiete odtieňmi červenej, oranžovej, ružovej či bordovej.

Pozrite si v našej GALÉRII, ako môže vyzerať obývačka, ktorá je zariadená podľa feng šuej princípov.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia