Ste jeleň, mačka či had? Zistite svoje znamenie podľa najmúdrejšej civilizácie na svete

Feng-shuei | 10.05.2019

V minulosti sa im podarilo ovládnuť celý európsky kontinent. Teraz si môžete na základe ich životného postoja zariadiť byt!

Dávni Kelti tvorili spoločnosť, ktorá bola veľmi všímavá k svojmu bezprostrednému okoliu. Nečudo preto, že sa pri tvorbe horoskopov - i rád do života, riadili tým, čo im bolo najbližšie. Aj jednotlivé znamenia zverokruhu, tak ako ich poznali, označovali podľa zvierat alebo stromov. Necháte sa inšpirovať ich múdrosťou?

Prečítajte si aj: TIETO domy vám vyliečia psychiku a ušetria elektrickú energiu, konečne...

Traduje sa, že Kelti uctievali prírodu okolo seba a pri predpovedaní budúcnosti využívali znamenia pomenované podľa stromov, ale aj zvierat. Tušíte, čo by mohli o vás prezradiť práve zvieracie znamenia a ako si podľa nich zariadite pohodlnejší život?

 

Prvé zo znamení je Jeleň (24. 12. - 20. 1.) a prináša ideály i túžbu

Vďaka trpezlivosti a dôkladnosti toto znamenie zožne mnoho úspechov. Ak patríte medzi poctivých „pracantov", rozhodne si doma zaslúžite miesto na poriadny oddych. Pohodlné kreslo v obývačke alebo relax na terase budú pre vás tým pravým.

Prečítajte si aj: Puklo vám srdce z Notre Dame v plameňoch? Toto sú najslávnejšie rekonštrukcie po zničujúcich udalostiach

Nasleduje znamenie Mačky (21. 1. - 17. 2.)

Tá predstavuje rýchlosť i intelektuálnu zdatnosť. Mačka však vidí aj do budúcnosti vďaka svojmu šiestemu zmyslu. To sa isto prejaví aj v jej domove, rada si totiž všetko zariaďuje originálne a netypicky. Netreba sa toho báť, presne toto totiž Mačku vystihuje!

Prečítajte si aj: Videli ste už hipsterský byt? My áno!

Na rad prichádza Had (18. 2. - 17. 3.)

Aj keď na prvý pohľad pôsobí Had ako chladný človek, typická je pre neho zvedavosť a presvedčivosť. Had je tiež mimoriadne výrečný, dariť sa mu preto bude aj v pracovnej oblasti. Keďže sa vie nadchnúť prakticky pre čokoľvek, pokojne si doma zariadi pohodlnú pracovňu a začne podnikať. Bude sa mu dariť.

 

Jar pokračuje v znamení Líšky (18. 3. - 14. 4.)

Tá je prefíkaná, ale má aj zmysel pre humor. Líška sa preto dobre cíti v uvoľnenej atmosfére a v priestoroch s veselými farbami. Ak ste Líška, doprajte si v obývačke veľký konferenčný stolík, na ktorom budete môcť s priateľmi a s rodinou hrať mnoho hier či len tak si posedieť pri rozhovore.

Prečítajte si aj: Okno od podlahy až po strop: Krásny výhľad a veľa slnka. Ale, aké má nevýhody?

Na rad prichádza Býk (15. 4. - 12. 5.) so svojou silou, stabilitou i s hlbokou láskou. Kto hľadá stabilitu a solídnosť, mal by si založiť domácnosť s Býkom. Miluje eleganciu a dekor, preto pomôže zariadiť domácnosť skutočne štýlovo.

Prečítajte si aj: Uterák v kúpeľni je nechutný nehygienický zlozvyk: Pozrite si modernú náhradu (VIDEO)

Po Býkovi je tu Morský koník (13. 5. - 9. 6.)

Je pre neho typické, že je vynaliezavý a flexibilný. Dobre vie nakladať s peniazmi a najviac mu bude vyhovovať minimalistický štýl plný rôznych vychytávok a zlepšovákov. Domácnosť si zariadi multifunkčným nábytkom a dokonalo využije každé vhodné miesto.

 

Vtáčik Oriešok (10. 6. - 7. 7.) prichádza s letom

Je empatický a starostlivý. Poteší i rozveselí rodinu aj priateľov, rovnaký je však aj v práci. Pomôže vyriešiť mnoho kríz, je však samotár. Ak sa teda necítite dobre v preplnenej kancelárii, vypýtajte si v práci home office, šéf bude nadšený, koľko toho doma zvládnete - samozrejme, vo svojej vlastnej, príjemne zariadenej pracovni či aspoň v pracovnom kúte.

Prečítajte si aj: Premena kúpeľne: Inšpirujte sa praktickými vylepšeniami

Vrchol leta je v znamení Koňa (8. 7. - 4. 8.)

Ten je silný, plný energie a prirodzený vodca. Je však tiež autoritatívny a hlavne štýlový. Domácnosť Koňa očarí každého návštevníka, ktokoľvek k nemu zavíta, bude sa cítiť príjemne i pohodlne. Je jasné, že pri zariaďovaní domácnosti je Kôň vo svojom živle.

Prečítajte si aj: Kúpeľňová veda: Ako často meniť uteráky?!

Po Koňovi prichádza Losos (5. 8. - 1. 9.) plný fantázie i citlivosti. V domácnosti Lososa je od prvej chvíle zrejmé, že umenie, knihy a krása nesmú chýbať ani na jedinej poličke, na stene či na nočnom stolíku. Umelecké cítenie prosto nezaprie.

 

A je tu Labuť (2. 9. - 29. 9.), ktorá prináša čistotu, noblesu a tiež vysoké nároky na fungovanie vlastnej domácnosti. Je dokonalá v organizovaní, takže v jej dome uvidíte dizajnovo dokonalé kúsky, ktoré však bezchybne slúžia svojmu účelu. Rozhádzanú zásuvku či neporiadok u Labute nenájdete ani ako neohlásená návšteva.

Prečítajte si aj: Kúpeľňová predložka je plná skrytých plesní a vírusov: Takto sa o ňu starajte, aby zmizli

Babie leto prináša Motýľ (30. 9. - 27. 10.)

Je veselý, bezstarostný, všetko mu ide s ľahkosťou a taká je aj jeho domácnosť. Či práve upratal, alebo je okolo neho všetko hore nohami, je mu úplne jedno, v jeho prítomnosti vás však takéto detaily nebudú trápiť.

Prečítajte si aj: Tieto časti kúpeľne MUSÍTE dezinfikovať, ale skoro všetci na ne zabúdate

Predposledným znamením je Vlk (28. 10. - 24. 11.)

Síce statočný a dravý, ale aj samotár. Neraz žije v sebazaprení, ak sa však k niečomu zaviazal, bude si za tým stáť. Svoje vlastnosti využije a bude dôsledný v separovaní odpadu i v šetrení. Jeho domácnosť je striedma a dokonalo prezrádza jeho zásadovosť. U Vlka skrátka nenájdete žiadne výstrednosti.

 

Posledným znamením je Sokol (25. 11. - 23. 12.)

Miluje slobodu, ale nesie so sebou aj silu, vytrvalosť a cieľavedomosť. Čo si zaumieni, to aj dosiahne. Keďže nemá rád škatuľkovanie, hľadá stále niečo nové, zaujímavé. Ani jeho domácnosť neostáva nemenná, práve naopak, ak ho niečo omrzí, nemá problém pustiť sa do renovácie či výmeny nábytku, veď život je zmena.

Viac inšpirácie štýlových interiérov nájdete v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia