Riaďte sa horoskopom podľa Indiánov: Aký ste v skutočnosti a ako by ste mali bývať?

Feng-shuei | 13.05.2019

Ako by ste mali bývať podľa mayského horoskopu vás možno prekvapí...

Aj slávni Mayovia mali svoj presný horoskop. Tušíte, aké znamenie by ste boli práve podľa ich predpovedí a ako by to ovplyvnilo váš život či bývanie? Na rozdiel od našich dvanástich znamení zverokruhu mali Mayovia znamenia rozvrhnuté v cykloch. Našli by ste sa práve v mayskom horoskope?

Ostatní práve čítajú: Zero waste kuchyňa nie je módny výstrelok, ale životný štýl

My sme zvyknutí orientovať sa v kalendári podľa rokov a mesiacov, starí Mayovia však vnímali čas cyklicky, a preto sa riadili 260-dňovým cyklom, ktorý obsahoval 20 periód po 13 dní alebo naopak 13 cyklov po 20 dní. Každý z týchto dní mal svoje meno, pričom nasledovali po sebe v presnom poradí.

 

Prvým dňom bol deň Krokodíla, nasledoval Vietor, potom Noc, Jašterica, Had, Smrť, atď., naopak trinásťdňový cyklus sa označoval iba číslicami od jednotky po trinástku. Oba cykly sa však kombinovali. A čo dokázali človeku do života predpovedať?

Náš tip: Vypočítajte si, aké ste znamenie TU.

V znamení prírody

Tak napríklad prvé zo znamení je Krokodíl. Prinášal dominanciu ale aj intuíciu. V tomto znamení nájdeme mnoho učiteľov, ale aj umelcov, hudobníkov, spisovateľov či politikov. Vo svojom byte by si Krokodíl mal rozhodne zriadiť pracovňu alebo ateliér, v ktorom môže nerušene tvoriť, nacvičovať alebo písať. Jeho výberu treba venovať veľkú pozornosť, bude to obľúbené útočisko.

Ostatní práve čítajú: Viete si predstaviť mentolovú kuchyňu?

Za ním je znamenie Vetra, ktoré sa spája s kolibríkom. Farbou Vetra je biela a svetovou stranou sever. Ľudia v tomto znamení milujú prírodu a pobyt vonku. Bývanie v byte bez balkóna či terasy bude pre nich utrpením. Ste Vietor? Ak môžete, hľadajte rozhodne hoci aj malý rodinný domček. Vaše túžby vás často privedú na cesty, nájdite si preto dostatok miesta na uloženie a vystavenie spomienok.

 

Nasleduje znamenie, ktoré v preklade znamená Tmu pred svitaním. Jeho zvieraťom je netopier a farbou čierna. Ľudia v tomto znamení sú nezávislí a samotárski. V živote sa im darí, žijú však najradšej práve v skorých ranných hodinách. Ak si to vyžaduje vaša práca, podriaďte fungovanie svojej domácnosti nočnej práci či nočnému životu tak, aby ste nerušili ostatných členov, s ktorými bývate.

Ostatní práve čítajú: Starožitnosť v kuchyni: Jeden kus a budete sa cítiť ako v paláci!

Znamenie Hada má za dominantnú farbu žltú a juh. Hadi zbierajú veci i myšlienky, dokážu vynikajúco riešiť problémy a sú plní vášne. V živote vynikajú ako zberatelia či obchodníci. V oboch prípadoch budete potrebovať pre svoju vášeň (a zamestnanie) mnoho priestoru. Vaša domácnosť bude vždy plná rôznych vecí, ktorých sa nebudete vedieť vzdať, preto ich aspoň správne zorganizujte.

Ostatní práve čítajú: TAKTO dáte navždy zbohom vodnému kameňu vo vašej domácnosti

Teraz prichádza na rad Nebeský had, s ktorým sa spája červená farba a východ. Ľudia narodení v tomto znamení sú energickí a múdri. Majú liečivé sily a spravodlivý úsudok. Obklopujú sa pokojom, s peniazmi však nikdy nevychádzajú, zvyčajne sú v dlhoch. Je dosť možné, že sa do vlastného bývania nikdy nedostanete, pokúste sa však zariadiť si hoci aj skromné bývanie, ktoré bude predstavovať vašu životnú istotu.

 

Znamenie Smrti sa spája so sovou. Jej farba je biela a ľudia v tomto znamení sú pokojní, charizmatickí a starostliví. Dokonca aj problémy zvládajú s úsmevom. Svoj život majú pod kontrolou, sú z nich dobrí lekári, poradcovia, ale aj filozofi. Ak patríte medzi nich, obklopte sa v domácnosti doplnkami, ktoré budú vaše pozitívne stránky posilňovať. Chýbať by nemalo ani miesto na meditáciu či pohodlné kreslo na čítanie.

Ostatní práve čítajú: Predsieň ako zo škatuľky? Stačí, ak dodržíte toto!

Jeleň sa nesie v znamení čiernej farby. Prináša fyzickú i psychickú silu, je priateľský a inteligentný. Ťahá ho to do lesa a k drevu. Práve týmto materiálom by ste sa vo svojej domácnosti mali čo najviac obklopiť. Pokojne siahnite aj po tom exotickom, keďže neznáme a ďaleké miesta vás budú priťahovať po celý život.

Ostatní práve čítajú: Spoznajte prelomovú technológiu FreshCare + pračiek a sušičiek od Whirlpool

Venuša, resp. Hviezda je spájaná so zajacom, jej farba je prirodzene žltá. Ľudia v tomto znamení sú milovníci zeme. Ich život je plodný vo všetkých oblastiach. Vaším poslaním je tráviť čas vonku, v lesoch a prácou so zemou či v záhrade. Obklopte sa rastlinami, saďte a pestujte a váš život bude veľmi šťastný.

 

Znamenie Vody sa spája so žralokom a s červenou farbou. Voda je jednoznačným živlom, ktorý musia mať všetci narodení v tomto znamení po ruke. Život pri jazere, rieke či dokonca pri mori je absolútnou nutnosťou. Vodu a jej rôzne podoby - okrem krásneho výhľadu z okien, vneste aj do interiérov, posilnia vás.

Ostatní práve čítajú: Plaťte menej za odpad: Tento EKO nápad šetrí peniaze aj planétu!

Pes je odvážne i autoritatívne znamenie. Keďže je obdarený veľkou rodinou, nezabudnite na to ani pri plánovaní svojho bývania, budete potrebovať mnoho miesta. Po Psovi nasleduje Opica. Miluje zábavu a darí sa jej v biznise, živote aj v láske. Vďaka svojim záľubám i práci potrebuje mnoho priestoru na spoločenské stretnutia, preto bude dominantou v domácnosti práve obývačka.

Ostatní práve čítajú: Mýty, ktorým veríte, ale sú lož: O drevo v interiéri sa nemusíte stále starať!

Nasleduje záhadné znamenie označované ako Krok alebo Zub. Spája sa s horským levom a ľudia v tomto znamení sú často cestovatelia. Vedia si všetko veľmi dobre zorganizovať, život s nimi je dobrý, často však trpia hypochondrizmom, preto toto znamenie potrebuje pohodlnú posteľ a prakticky zariadenú spálňu, aby sa malo kde zotavovať.

 

Znamenie Kukurice je typicky rodinne založené. Darí sa mu, ak sa obklopí deťmi a zvieratami. Jeho domácnosť by sa mala rozhodne podriadiť neustálej prítomnosti detí i domácich miláčikov. Keďže tiež milujete slnko a aktivity s ním spojené, bude pohodlná terasa či zimná záhrada u vás nutnosťou.

Ostatní práve čítajú: Premena: Mimo mesta sa im žije lepšie a zdravšie

Jaguár je praktický a inteligentný. Toto znamenie sa nesie v duchu bohatstva, ale aj zodpovednosti. Ak má možnosť, nechá sa naplno pohltiť farmárčením, život v meste pre vás bude zrejme utrpením, ste totiž rodený bojovník, lovec alebo aspoň zvierací tréner.

Ostatní práve čítajú: Májové Lepšie Bývanie už nájdete vo vašom obľúbenom stánku! Na čo sa môžete tešiť?

Vták je inteligentný a analytický. Miluje obchodovanie, ale je aj intuitívny a spirituálny. Napriek tomu potrebuje pohodlný život naplnený rovnako materiálnym i spirituálnym bohatstvom. V mnohom je podobný jaguárovi.

 

Nasleduje znamenie Sviečky. Ľudia v tomto znamení sú vynikajúci stratégovia, analytici a vizionári. Domácnosť majú na povel, všetko dobre zorganizujú. Doma by si rozhodne mali zriadiť vlastnú posilňovňu či iné miesto na telesné cvičenia, aby vyvážili mnoho svojej intelektuálnej práce.

Ostatní práve čítajú: Ste introvert alebo extrovert? Pavdu odhalia doplnky vo vašom byte

Znamenie Zeme prináša inteligenciu, vedomosti a liečivé sily. Priťahovať vás budú povolania ako lekárstvo, poľnohospodárstvo, ale môžete byť aj dobrými vodcami alebo sudcami. Odporúčame všetky vaše milované knihy umiestniť do obrovskej knižnice, ku ktorej si umiestnite pohodlné kreslo na dlhé hodiny čítania.

Ostatní práve čítajú: Primalá, ale aj zbytočne veľká posteľ vám môže ublížiť: TOTO je správny rozmer

Najhorším zo znamení bol údajne Kameň. Ľudia v tomto znamení sú síce odvážni a silní, nie sú mu však dopriate deti, preto sa život točí viac okolo kariéry a koníčkov, prispôsobte tomu aj svoje bývanie.

 

Ani znamenie Búrky nie je z najšťastnejších. Ako už názov napovedá, ich život je plný zmätku i negatívnych energií. Snažte sa svoju domácnosť zariadiť jednoducho, jej udržiavanie vám nebude robiť zbytočné starosti.

Ostatní práve čítajú: 5 nápadov ako udržať leto v spálni - stavte na žltú!

Posledným zo znamení je Pán alebo Slnko. Ak ste narodení v tomto znamení, ste prirodzeným vodcom, vizionárom, atlétom i talentovaným remeselníkom či umelcom. Jednoznačne budete potrebovať dielňu, v ktorej sa môžete naplno realizovať. A je jedno či budete niečo vyrezávať, alebo vyšívať, všetko čo vyjde spod vašich rúk, bude mať úspech.

Ako si zariadiť interiér? Inšpirujte sa v našej GALÉRII. Nájdete tam aj históriu Mayov.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia