Feng šuej pravidlá v kúpeľni: Aby vám cez ňu neodtiekla dobrá energia odtokom!

Feng-shuei | 13.05.2019

Čo rozhodne nesmiete v kúpeľni podceňovať?

Kúpeľňa je z pohľadu feng šuej veľmi zaujímavá miestnosť. Jej správnym umiestnením a zariadením dokážete výrazným spôsobom ovplyvniť chod svojej domácnosti a zabezpečiť jej správne fungovanie. Aké sú teda kúpeľňové tabu a čo je, naopak, viac než žiaduce?

Ostatní práve čítajú: Lacné, a pritom šik! 7 nápadov ako zmeniť domov za minimum peňazí

Prvým pravidlom je, že ak môžete - vyberajte vhodné umiestnenie kúpeľne v rámci svojho príbytku. Z pohľadu feng šuej je totiž kúpeľňa miestnosťou, ktorá má značný vplyv na tok peňazí v domácnosti, a preto jej nesprávne umiestnenie znemožní správne plynutie bohatstva. To však nie je všetko.

 

Kam s ňou?

Vhodnými stranami sú východ a juhovýchod bytu, nevhodnými ich náprotivky, ale aj umiestnenie priamo v strede obydlia. Ak máte možnosť, neumiestňujte kúpeľňu ani nad vchod do domu či oproti vchodovým dverám. Toto umiestnenie totiž zapríčiní, že energia, ktorá prúdi do vášho domova, hneď cez kúpeľňu odtečie.

Ostatní práve čítajú: Riaďte sa horoskopom podľa Indiánov: Aký ste v skutočnosti a ako by ste mali bývať?

Tiež platí pravidlo, že by ste nemali umiestňovať posteľ ku stene susediacej s kúpeľňou. Prirodzene, je jasné, že napríklad v panelákovom byte nemáte možnosť ako jednotlivé miestnosti presúvať a budete musieť žiť aj s kúpeľňou, ktorá sa typicky nachádza práve uprostred bytu.

Ostatní práve čítajú: FOTOinšpirácia: Ručne vyrábané, drevené dekorácie spravia z vášho bytu skutočný DOMOV

Náš tip: Ak nie je postavenie kúpeľne v byte ideálne, môžete to riešiť viacerými opatreniami na stabilizáciu energie v tomto priestore.

 

Úniku dobrej energie, a teda aj bohatstva zabránite umiestnením zrkadla na dvere kúpeľne, presmeruje totiž energiu inam. Kúpeľňa uprostred domu by mala byť v červenej farbe, umiestnite do nej predmety, ktoré ju budú spájať so zemou, aby ju ukotvili.

Ostatní práve čítajú: Čo robí s vašou psychikou domácnosť v jemných tónoch? Budete sa čudovať!

Do kúpeľne tiež prineste niekoľko prírodných prvkov - či už v použitých materiáloch, alebo ako doplnky a dekorácie. Krásne vyniknú aj florálne a prírodné motívy, priamo na stenách alebo na textíliách. Dobrú energiu prinášajú aj živé rastliny, napríklad nenáročný bambus - nositeľ šťastia. Siahnuť však môžete aj po iných rastlinách, dokonca aj po tých umelých.

Ostatní práve čítajú: Wau: Tieto návrhy architektov sú šialené! Chceli by ste ich vo svojom meste?

Aká má byť veľká?

Nie príliš veľká. Rozmery kúpeľne by mali byť také, aby ste ju mohli pohodlne používať. Podľa pravidiel feng šuej voľte skôr svetlejšie farby a matné prevedenie povrchov. Dôležité je umiestňovať do kúpeľne len veci, ktoré sú v nej skutočne nutné. Všetko staré, nepoužívané či pokazené musí ísť preč. Pravidelne vyhadzujte všetky obaly od kozmetiky.

 

A čo pravidlá pre toaletu?

Tie sú presne určené. Ak máte možnosť, vyhraďte pre WC malú miestnosť, kde je dostatok súkromia. Doska by mala byť vždy dole a zakrývať misu, aby ňou neodtekalo šťastie. Toaletu by nemalo byť vidno v žiadnom zrkadle, a ak ju máte v kúpeľni, nemalo by ju byť vidno priamo od dverí, skryte ju za malú zástenu do výklenku.

Pozrite si kúpeľne spĺňajúce pravidlá feng šuej v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia