Hádate sa doma? Vyčistite priestor od napätia touto kuchynskou vychytávkou

Feng-shuei | 14.05.2019

Podľa pravidel feng šuej je kuchyňa najdôležitejším miestom v domácnosti. Ako sa postarať o to, aby bola aj tým najpríjemnejším?

Kuchyňa je jedným z najdôležitejších miest celej domácnosti. Tu sa totiž pripravujú pokrmy, ktoré znamenajú energiu, silu a zdravie. To, kde kuchyňu máte a ako v nej pracujete s energiami, ovplyvní každého člena rodiny. Ako si teda vytvoriť perfektnú kuchyňu?

Pozrite si aj: Kam sa uchýli kráľovná, keď je unavená životom a túži po súkromí? (FOTO)

Pre správne a zdravé prúdenie chi, teda energie v celej domácnosti, je náležité umiestnenie a fungovanie kuchyne veľmi dôležité. Kuchyňa by mala byť priestorom, kde je poriadok, čistota, kde máme prehľadne uložené predmety i potraviny a kde každý deň budeme môcť pripravovať zdravé jedlá.

 

Začať treba polohou miestnosti

Keďže je energia, ktorú čerpáme z jedla, veľmi dôležitá, logicky zohráva významnú úlohu aj miestnosť, v ktorej sa pripravuje a často aj konzumuje. Ak môžete, chráňte túto energeticky dôležitú časť domu a pokojne ju umiestnite do stredu, nikdy však nie blízko k vchodovým dverám.

Pozrite si aj: Takto to dopadne, keď si byt zariaďuje muž sám... bez ženy!

Rovnako sa však vyhnite aj kuchyni, ktorá sa nachádza na konci dlhej úzkej chodby. V nej sa totiž kumuluje negatívna energia, ktorá potom vniká do kuchyne. Ak môžete, doprajte svojej kuchyni dva otvory, vstup a výstup, takto sa energia jednoducho dostáva dnu, ale môže prúdiť aj von.

Pozrite si aj: Notre-Dame: Vstane opäť z popola? (VIDEO)

Dôležité živly

Živlami kuchyne sú oheň aj voda. Nemali by však byť v tesnej blízkosti, treba ich držať oddelene. To znamená, že sporák s ohňom by nemal byť v bezprostrednej blízkosti umývadla alebo tečúcej vody.

 

Tak ako pri kúpeľni i tu platí, že odtokom by mohla odplávať pozitívna energia a aj financie z domu. Jedným z odporúčaní feng šuej je preto umiestnenie sporáka, resp. miesta, kde varíte, do stredu miestnosti, čo sa dá vyriešiť pomocou kuchynského ostrovčeka.

Pozrite si aj: Uterák v kúpeľni je nechutný nehygienický zlozvyk: Pozrite si modernú náhradu (VIDEO)

Aby dobre chutilo

Miesta, kde sa stoluje, by nemali byť vystavené rohom. Žiadny člen domácnosti alebo hosť by nemal sedieť oproti rohu a do kuchyne by ste mali vyberať nábytok bez ostrých hrán. Rohy totiž zvyšujú nepokoj, pôsobia negatívne alebo dokážu zmeniť smer tečúcej energie.

Pozrite si aj: Premena kúpeľne: Inšpirujte sa praktickými vylepšeniami

Očistite priestor

Cítite nepokoj, pohádali ste sa s niekým alebo prosto máte pocit, že potrebujete prečistiť plochu okolo seba? Využite na to morskú soľ! Tá do seba vtiahne starú energiu, chi a priestor vyčistí, teda umožní novej energii, aby vstúpila.

 

Soľ môžete položiť do malej nádobky, ktorú umiestnite na mieste, ktoré považujete za najvhodnejšie. Vymeňte ju každých osem týždňov.

Pozrite si v našej GALÉRII, ako dosiahnuť perfektnú kuchyňu podľa kritérií feng šuej!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia