Ak chcete mať v rodine dobré vzťahy, umiestnite ku vchodu TÚTO vec

Feng-shuei | 15.05.2019

Poďme sa pozrieť na triky, ktoré premenia váš sen o šťastnom a harmonickom domove na realitu.

Feng šuej je vedou i umením, ktoré ovplyvňuje nielen to, ako a kde bývame. Jeho dosah na životy je omnoho hlbší a vážnejší. Využiť ho môžete aj na vylepšenie či upravenie svojich vzťahov v rodine a prirodzene, aj pre dosiahnutie harmónie so svojím partnerom. Neveríte?

Prečítajte si aj: Vďaka novým záclonám a závesom bude vaša kuchyňa ako nová

Začneme pekne z ostra. Ak máte pocit, že to vo vašom vzťahu nefunguje alebo že vzťahy vo vašej rodine či okolo vás nie sú energeticky vyvážené, mali by ste pristúpiť k očiste priestorov. Siahnite po nej vždy, keď cítite nepokoj, napätie, zažili ste hádku alebo nedorozumenie i po nepríjemnom návštevníkovi vo vašej domácnosti.

 

Čo však môžete spraviť pre to, aby vaše vzťahy boli harmonické, plné lásky a hlavne, aby vás posilňovali a nie vyčerpávali? V rôznych častiach domácnosti môžete pristúpiť k menším a väčším zmenám, pričom pre partnerský vzťah je tou najdôležitejšou miestnosťou spálňa.

Prečítajte si aj: Už neváhajte: Pre túto vec POTREBUJETE kuchynskú linku na mieru

V rámci pakuy ide o druhý sektor, teda sektor venovaný vzťahom všeobecne. Funkčné a šťastné vzťahy môžete podporovať, nefungujúce napraviť. K partnerstvu sa viažu dva živly, a to Zem, ktorú podporuje Oheň.

Prečítajte si aj: Skutočne funkčná kuchyňa potrebuje TÚTO vec: Mali ju už naše prababky

Hlavnými farbami vzťahov je červená, ružová a biela, tvary, ktorým by ste mali venovať pozornosť, sú stabilné a pravidelné, teda štvorec a kocka. Z materiálov sú to prírodné a príjemné materiály ako hlina, keramika, tehla, porcelán i kameň.

 

Nech vás víta červená farba

Pre dobré vzťahy umiestnite ku vchodu do domu či do domácnosti červenú farbu. Symbolizuje už spomínaný oheň, a teda životnú energiu. Môžete zvoliť samotné dvere v červenej farbe, ak sa vám to však zdá príliš dramatické, dajte ku vchodu červené kvety alebo rohožku.

Prečítajte si aj: Zero waste kuchyňa nie je módny výstrelok, ale životný štýl

Pre vzťahy je dôležitou miestnosťou aj kuchyňa. Tu dôsledne oddeľujte oba hlavné živly - vodu a oheň, preto by drez nemal bezprostredne susediť so sporákom. Obývačka by mala ako spoločný priestor všetkých členov domácnosti pôsobiť harmonicky. Umiestnite do nej predmety v pároch a spomienky, napríklad spoločné fotografie, ktoré vo vás vyvolajú úsmev alebo dobrý pocit.

Prečítajte si aj: Viete si predstaviť mentolovú kuchyňu?

Náš tip: Živel ohňa prenesiete do obývačky veľmi jednoducho, aj keď nemáte krb. Zapáľte sviečku a trávte pri nej čas, napríklad spoločným rozhovorom s partnerom alebo hoci aj spoločenskou hrou.

 

A čo spomínaná spálňa?

Tá je srdcom vášho vzťahu. Dbajte v nej na čistotu a poriadok. Nemala by byť skladiskom vecí alebo oblečenia, zastavuje to prúdenie energie, navyše, vyvoláva mnoho nepríjemností. Aj do spálne môžete preniesť prvok ohňa v podobe červenej alebo ružovej. Báť sa ich nemusíte, hľadajte vkusné kombinácie, nič gýčové. Strániť sa však treba príliš intenzívnych farieb, narúšali by vám spánok.

Prečítajte si aj: Starožitnosť v kuchyni: Jeden kus a budete sa cítiť ako v paláci!

Ako dekoračné predmety či fotografie a obrazy voľte do spálne motívy s vaším vzťahom, spomienky na príjemné chvíle či pripomienky lásky. Do spálne v žiadnom prípade nepatria smutné obrazy či čokoľvek, čo vo vás navodzuje pocit samoty a smútku. Nepatria sem ani fotografie vašich detí.

Ako si zariadiť harmonický domov, sa dozviete v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia