Feng šuej tvrdí: Akú podlahu ste si vybrali, tak sa vám bude v živote dariť!

Feng-shuei | 29.05.2019

Podlaha je kľúčová záležitosť vo vašej domácnosti, verte nám!

Podlaha patrí medzi veľmi dôležité súčasti domácnosti, a to nielen podľa feng šuej. Ak totiž urobíte nesprávnu voľbu, pocítite to veľmi rýchlo a ľutovať budete až do dňa, kým podlahy nevymeníte! Čo teda odporúča feng šuej a ako sa podľa toho zariadiť?

Prečítajte si aj: Ako mať ekologickú domácnosť v panelákovom byte? Skúste tieto triky!

Podlaha je základom, na ktorom stojíte a na ktorom stojí aj váš šťastný domov. Preto pri jej výbere nešetrite časom a prejdite celú dostupnú ponuku tak, aby ste správne skombinovali svoje potreby i finančné možnosti.

 

Najprv pár slov k materiálu, z ktorého by mala podlaha byť, potom sa pozrieme aj na dôležitosť farebnosti. Je zrejme prirodzené, že ak ste rozhodli pre výber podľa zásad feng šuej, budete voliť čo najprírodnejšie a najprirodzenejšie materiály. Dôležité je, aby sa jednoducho udržiavali a aby pôsobili jednoliato v celom priestore.

Prečítajte si aj: Dokážete to! 10 bezbolestných zmien pre zdravší a zelenší domov

Ak zvolíte rovnaké podlahy do celého domu, napomôžete tak chi - pozitívnej energii v lepšom prúdení, nič ju totiž nebude zastavovať alebo brzdiť. Pozor, podlahy by mali byť trvácne a bez viditeľných poškodení, aj to totiž zastavuje energiu.

Prečítajte si aj: Ktoré znamenia sa v domácnosti pozabíjajú, a ktorým to bude klapať?

Zem pod nohami

Farba a tvar, teda povrch podlahy sú veľmi dôležité a mocné nástroje, akými dokážeme tvoriť a ovplyvňovať energiu v priestore okolo nás. Možno máte na prvý pohľad pocit, že pri výbere farby podlahy nie je až tak veľa možností, ako napríklad pri farebnosti stien či nábytku, možností je napriek tomu stále mnoho.

 

Keďže energia je základom - mali by ste voliť zemité tóny, čiže farby, ktoré posilňujú prvok Zeme. Okrem základných zemitých farieb však, samozrejme, môžete siahnuť po ich odtieňoch. Robte to s ohľadom na farebnosť stien i nábytku, ak ho už máte vybraný alebo nakúpený. Jednotlivé tóny by sa mali dopĺňať a ladiť. Tiež môžu vytvárať harmonické kontrasty pre oživenie.

Prečítajte si aj: Ste jeleň, mačka či had? Zistite svoje znamenie podľa najmúdrejšej civilizácie na svete

Náš tip: Bez ohľadu na materiál, vždy vyberajte z klasických zemitých odtieňov od úplne tmavých, cez hnedé až po zelené, prípadne šedé. Rovnako postupujte pri dreve, kameni, lamináte i korku.

Prečítajte si aj: Lacné, a pritom šik! 7 nápadov ako zmeniť domov za minimum peňazí

Svetlé či tmavé?

Možno vás oslovila čistá biela podlaha alebo naopak túžite po mahagónovo-čiernej dlažbe. Sú však kompatibilné s feng šuej? To záleží od zvyšku priestoru. Ujasnite si však vopred, aká energia prichádza s týmito farbami a ako ovplyvní práve vás. Bude pracovať vo váš prospech?

 

Biela farba je totiž farbou kovu a do domácnosti prináša špecifickú energiu. Ak potrebujete posilňovať práve tento element, môže byť biela alebo veľmi svetlá podlaha tou správnou voľbou. Berte však ohľad na všetkých členov domácnosti - im tento typ energie vôbec vyhovovať nemusí, a vtedy je potrebné vrátiť sa k základom, teda k zemitým farbám.

Prečítajte si aj: Riaďte sa horoskopom podľa Indiánov: Aký ste v skutočnosti a ako by ste mali bývať?

Naopak, hlboké, tmavé až čierne farby sú spojené s vodou a platí opäť rovnaký princíp - ak potrebujete posilňovať tento element, siahnite po tomto odtieni, ale znova s ohľadom na zvyšok obyvateľov domácnosti.

V našej GALÉRII si môžete porovnať, ktorá podlaha vyzerá predsa len najlepšie!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia