Kvalitný spánok ako v bavlnke? Zmeňte týchto 5 vecí vo vašej spálni a zažijete to

Feng-shuei | 10.06.2019

Nevstáva sa vám ľahko? Nemôžete zaspať, budíte sa a skrátka pojem sladké sny a spať ako v bavlnke nepoznáte? Skúste využiť feng šuej tipy na zlepšenie klímy v spálni!

Toto čínske učenie staré tisíce rokov funguje vcelku dobre aj na Slovensku. Podporuje kvalitný spánok a čerstvé rána. Zmena v spálni u vás pritom nemusí byť ani náročná, ani drahá.

Pozrite si aj: Spravte v kuchyni tieto triky a nebudete ju vedieť opustiť: Totálna zmena

Čistota, čistota, čistota

To je trojjediné vyznanie pre základ dobrého spánku. Poriadok a čistota sú dôležité aspekty na to, aby ste dobre spávali. Neporiadok na nás totiž pôsobí, aj keď nemáme otvorené oči. Ako hovorí feng šuej, zabraňuje voľnému priechodu energie, ktorá vás príjemne uspí a ráno sviežich prebudí.

 

Jediné čo potrebujete, je upratať neporiadok okolo vás, ale aj v skriniach. No a po utretí prachu a povysávaní môžete ešte nábytok pretrieť jemne vlhkou handrou, napríklad s prídavkom levanduľovej éterickej silice. To zaberie.

Pozrite si aj: Vznikol second hand kuchýň: Chceli by ste kuchyňu z druhej ruky?

Použite za posteľ plnú dosku

Ak máte namiesto nej za hlavou kovovú konštrukciu, vždy sa to dá vyriešiť k spokojnosti tým, že si takúto dosku vytvoríte. Napríklad z dreva alebo z čalúnenia. Takýto dizajnový doplnok zvládne s trochou času každý domáci majster. Navyše, môže byť presne tým doplnkom, ktorý spálni dodá váš tvorivý podpis.

Pozrite si aj: Nemáte na kuchyňu miesto? Super! Mini kuchyne sú absolútnym hitom

Výber správnych rastlín

Je to vec, ktorú viete vyriešiť za jedno poobedie. Podľa feng šuej je vhodné mať v spálni rastliny, ktoré majú plné a oblé listy namiesto hranatých. Plus tie, ktoré produkujú kyslík aj v noci. Vďačnou rastlinkou, ktorá spĺňa tieto potreby, je napríklad aloe vera.

Umiestnite si ju do spálne a uvidíte, že zrazu budete mať v priestore akosi príjemnejšie. Živá príroda je totiž absolútny generátor príjemných pocitov aj počas spánku.

 

Organické obliečky

Je to ako vrátiť sa na chvíľu do lona prírody. Podľa feng šuej prírodné materiály vedú a podporujú prúdenie tej správnej energie a umelé vlákna jej hatajú cesty. No a práve energia čchi, ktorá je vo feng šuej kľúčová, vyživujúca a podporujúca našu vitalitu, miluje, ak ste v obkolesení prírodných materiálov. Aj preto sa váš spánok razom zmení. Veď vymeniť obliečky je také jednoduché!

Pozrite si aj: Rafinované triky ako čo najlepšie využiť úzku, koridorovú kuchyňu

Preč s rodinnými fotografiami

Toto je kľúčové. Podľa tradície totiž fotky nie sú len obrázkami, ale aj nositeľmi energie. No a pravda je taká, že ak spávate v spálni s fotografiu vašej svokry, ktorú nemusíte, asi pekné sny mať nebudete. Miesto tam nemajú ani detské fotky. Spálňa by mala byť vyhradená jedine pre fotografie páru, ktorý obýva manželskú posteľ.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, ako čo najlepšie zariadiť spálňu. Vo VIDEU vás čakajú ďalšie najväčšie omyly, ktoré robíte.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia