Feng šuej radí - preč s nimi! Tieto tri veci vytvárajú v spálni totálne zlú energiu

Feng-shuei | 24.06.2019

Toto sú najhoršie chyby, ktorých sa dopúšťate v spálni podľa feng šuej.

Pri zariaďovaní spálne si ľudia nezvyknú príliš lámať hlavu - stačí posteľ, nočný stolík, ak sa zmestí tak aj skriňa a je zariadené. V skutočnosti je spálňa najdôležitejšia miestnosť. Spánkom získavame energiu do ďalšieho dňa, nevraviac o tom, že sa v nej venujeme intímnym záležitostiam...

Prečítajte si aj: Rafinované triky ako čo najlepšie využiť úzku, koridorovú kuchyňu

Nesprávnym zariadením sa tok energií naruší a dôsledkom je únava, strata chuti do života a škrípe to aj v partnerskom vzťahu. Poradíme vám, čomu sa pri zariaďovaní spálne vyhnúť.

 

Nerobte si z nej domácu kanceláriu

Najväčšou chybou je zakomponovať do spálne pracovný kút. Pracovné záležitosti prezentované množstvom papierov, počítačom, tlačiarňou, nezaplatenými účtami vám len pripomínajú, koľko máte povinností a nevybavených vecí. Pohľad na ne pred uložením sa do postele vám k osviežujúcemu spánku nepridá.

Prečítajte si aj: 3 čistiaci pomocníci, ktorí nesmú v kuchyni chýbať

Nie je to telocvičňa

Zlú energiu v spálni vytvára aj náradie a pomôcky na cvičenie. Je chvályhodné, že sa chcete udržiavať fit alebo zhodiť nejaké to kilo, ale v žiadnom prípade to nerobte v spálni. Bežecký pás, stacionárny bicykel ani činky nie sú predmety, ktoré prispievajú k prúdeniu pozitívnej energie, o erotickom náboji nevraviac. Akákoľvek iná miestnosť je na cvičenie vhodnejšia než spálňa.

Prečítajte si aj: KitchenAid oslavuje sté výročie limitovanou edíciou robota prémiovej rady Artisan

Najväčší zlozvyk - sledovanie televízie

Televízor v spálni nie je nič výnimočné. A najlepšie s čo najväčšou obrazovkou namierenou priamo na posteľ. Pre pozitívnu energiu chi nič horšie neexistuje! O škodlivom vplyve modrého svetla na vylučovanie melatonínu sa popísalo toľko, že by vás to malo odradiť nielen od sledovania televízie, ale aj od práce s počítačom či s mobilom krátko pred zaspaním.

 

Nesprávne dekorácie

Neuveríte, ale aj rodinné fotografie a roztomilé zábery vašich ratolestí nemajú v spálni čo robiť. V spálni potrebujete súkromie a navodiť si erotickú atmosféru, aby váš milostný život napredoval. Rovnako do nej nedávajte suveníry z dovoleniek, na ktoré tu len sadá prach. Energiu rozhýbu predmety, ktoré vyžarujú pozitívne emócie.

Prečítajte si aj: Kuchyne: Je lepšia svetlá pracovná doska alebo tmavá?

Nevhodné farby

Pri zariaďovaní spálne venujte pozornosť výberu farby. Používajte upokojujúce odtiene, ktoré podporia tok energie. Patria sem tzv. farby „zeme", zelená, sivá, ale aj biela, piesková, svetložltá. Vyhýbajte sa prítomnosti ohnivých farieb - červená, oranžová, fialová, ružová, tmavožltá a obmedzte modrú a čiernu, ktoré podľa feng šuej do spálne nie sú vhodné.

Prečítajte si aj: Históriu dizajnu kuchynských robotov začali písať v USA

Nezatvárate dvere

K dobrej energii prispieva ak sú dvere v spálni zatvorené. Je jedno, či ide o vstupné dvere, alebo o šatníkové, všetko zatvorte. Umožní to tok energie, ktorá posilní nielen vaše zdravie, ale aj zdravie vášho vzťahu.

 

Udržujte spálňu upratanú a organizovanú, bez zbytočností. Dôležitá je i pozícia postele v miestnosti. Nesmie stáť priamo oproti dverám a neprisúvajte ju ani k stene. Musí ostať voľne prístupná z oboch strán, pričom z každej strany k nej patrí nočný stolík.

Prečítajte si aj: Revolúcia v kuchyni: Preskleným kuchynským skrinkám odzvonilo!

Nevetráte

V spálni je dôležitý čerstvý vzduch, takže často otvárajte okná alebo používajte kvalitnú čističku vzduchu. Ľahšie sa v nej udrží dobrá energia. K čisteniu vzduchu môžu prispieť aj esenciálne oleje. Na silu zelene sa veľmi nespoliehajte, podľa feng šuej nie sú rastliny v spálni vhodné.

Na ideálne spálne podľa učenia feng šuej sa môžete pozrieť v našej GALÉRII. Ako usporiadať nábytok v byte vám pomôže aj naše VIDEO.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia