Táto miestnosť je podľa feng šuej najdôležitejšia v byte: Ako sa o ňu staráte?

Feng-shuei | 10.07.2019

Niektorým miestnostiam v byte venujeme viac pozornosti, iným zase menej. Či ste priradili izbám správne priority, sa dozviete práve teraz.

Podľa feng šuej je vchod jedným z najdôležitejších miest v dome. Ním prúdi do nášho príbytku a života energia. Počuli ste už o dôležitosti prvého dojmu? To neplatí len o ľuďoch, ale aj o domove. Vstupné dvere a ich okolie sú to, čo návštevy aj my sami vidíme ako prvé.

Ostatní práve čítajú: Táto vec našich starých mám je opäť v móde: Máte odvahu vrátiť sa v čase?

Na veľkosti záleží

Vstup do nášho „hradu" musí byť dostatočne veľký a priestranný, aby pozitívna energia mohla prúdiť. Široké vstupné dvere oceníte aj z praktického hľadiska, keď cez ne bez problémov prejde priestranná sedačka aj klavír... Vchodové dvere sa musia dať otvoriť dokorán, preto do ich blízkosti neumiestňujte skrinku na topánky ani lavičku. Vhodná nie je ani dverná zarážka.

 

Výrazný dizajn

Vstupné dvere musia vzhľadom nalákať energiu. Majú mať výrazný dizajn a musia sa na prvý pohľad líšiť od interiérových dverí. Bojíte sa farebných dverí? Použite farbu na rohožke! Podľa feng šuej farba a tvar rohožky závisia od orientácie dverí. Južné dvere vyniknú s červenou, oranžovou alebo s fialovou rohožkou v tvare trojuholníka či hviezdy.

Ostatní práve čítajú: Za smeti budeme platiť stále viac: Vieme, ako sa tomu môžete vyhnúť!

K severným dverám patria okrúhle rohožky v čiernej, sivej a v modrej farbe. Západ a severozápad prináleží elementu kovu, preto je tvar rohožky štvorcový alebo kruhový v bielej, sivej a zemitých odtieňoch. Východ a juhovýchod spadá pod element dreva a k nemu prináleží modrá, zelená, hnedá, žltá a klasický obdĺžnikový tvar rohožky.

Ostatní práve čítajú: TOTÁLNA PREMENA: Zo starej chalupy kráska na pohľadanie

Vždy čisto a s menovkou

Okolie vstupu udržiavajte osvetlené a upratané. A nielen pred dverami, ale aj za nimi. V predsieni sa nesmie povaľovať nič, o čo by ste mohli zakopnúť. Po príchode domov vás nesmú privítať rozhádzané topánky a množstvo búnd na vešiakoch. Odložte ich za zatvorené dvere skrine. Tieto veci predstavujú prekážky pri prúdení energie, čo sa neskôr odrazí aj v osobnom živote.

 

Bojíte sa, že menovka na dverách zvyšuje riziko, že vás vykradnú? Odhodlanému zlodejovi je jedno, či máte, alebo nemáte na dverách meno. Podľa feng šuej však menovka vyjadruje silu rodinnej energie a je dôležité, akým spôsobom ju prezentujete.

Ostatní práve čítajú: Manželia si takto prerobili svoje bývanie: Byt plný farieb (FOTO)

Praktická rohožka

Rohožka musí byť dostatočne široká, aby vypĺňala priestor dverí. Jej úlohou je zachytiť čo najviac nečistôt, keďže po nej stúpate niekoľkokrát denne, musí byť pevná a kvalitná. Udržujte ju čistú a v prípade poškodenia ju okamžite vymeňte. Dôležitý je materiál, z ktorého je zhotovená.

Ostatní práve čítajú: Máte nízky rozpočet? Tieto jednoduché zmeny prinesú vášmu interiéru nový štýl

Dobrý tok energie zaručia prírodné vlákna, napríklad korok, bambus, kokosové vlákno. Vhodná je guma, ktorá sa dobre udržiava a symbolizuje hojnosť a bohatstvo. Zvoliť si môžete i kovovú rohožku, ktorá zrýchľuje prúdenie energie chi, no úplne nevhodný je plast, ktorý pozitívnu energiu odpudzuje.

 

Čo nie je vhodné?

Oproti vchodovým dverám sa nesmú nachádzať dvere na toaletu, ani oproti nim neumiestňujte zrkadlo. Došlo by k spätnému odrazu energie. Ak nechcete, aby vám energia z domova unikala, vyvarujte sa tomu, aby priamo oproti vchodovým dverám boli dvere na balkón, terasu či záhradu. Ak ste nemohli ovplyvniť ich umiestnenie už pri návrhu, úniku energie zabránite tak, že medzi dvere umiestnite kus nábytku alebo izbovú rastlinu.

Inšpirujte sa vhodnými rohožkami a štýlovou predsieňou v našej GALÉRII.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia