Nový trend hlása: Zariaďte si domácnosť podľa toho, v akej fáze je Mesiac

Feng-shuei | 28.08.2019

Viete naplno využiť silu Mesiaca vo svojej domácnosti?

Mesiac je spoločníkom Zeme, ktorý má na náš život obrovský vplyv, aj keď si to neraz vlastne ani neuvedomujeme. Viete naplno využiť jeho silu v domácnosti? Ako si zadeliť domáce práce, aby išli od ruky a v čom všetkom vám ešte dokáže Mesiac pomôcť?Milujete pozorovanie Mesiaca?

Prečítajte si aj: Povedzte NIE asfaltu a pošľapanej záhrade: Toto sú tie najkrajšie záhradné chodníčky

Je to skutočne zaujímavý a impozantný spolupútnik Zeme. Krásne sa vyníma na obrazoch, fotografiách, ale aj ako motív rôznych bytových doplnkov. Jeho jedinečný tvar inšpiroval dizajnérov k vytvoreniu mnohých zaujímavých kúskov. A čo takto motív Mesiaca do spálne, hoci aj na posteľnú bielizeň?

 

Mesiac nám však môže dať omnoho viac. Ak spoznáme jeho jednotlivé fázy, budeme si môcť naplánovať rôzne činnosti v domácnosti, ktoré sú v príslušných mesačných fázach vhodnejšie či menej vhodné. Možno sa vám v minulosti stalo, že vám niečo nešlo vôbec od ruky alebo ste boli sklamaní z výsledku, naša rada znie: Hľadajte tú správnu fázu Mesiaca.

Prečítajte si aj: Vďaka pomôcke za pár centov opravíte v domácnosti takmer všetko!

Mesiac - pomocník

Pozrime sa najprv na ubúdajúci Mesiac. Táto fáza je upratovacia. Dvadsiaty štvrtý deň mesačného cyklu sa hodí na upratovanie celej domácnosti. Na tento deň pokojne naplánujte veľké jarné či jesenné upratovanie. Dvadsiaty prvý deň je potom ideálny na umývanie okien a zrkadiel, dvadsiaty tretí na veľké pranie a dvadsiaty siedmy na čistenie klietok a akvárií.

Prečítajte si aj: Počuli ste už o „falošnej" mozaike?

Naopak 19. a 29. deň lunárneho cyklu sa na upratovanie vôbec nehodia, sú však priaznivé na organizovanie a triedenie vecí. Pomôžu vám zbaviť sa nahromadených zbytočností, preto ich rozhodne využite. V opačnej mesačnej fáze, teda s pribúdajúcim Mesiacom by ste sa mali v tretí a v deviaty deň postarať o rastliny.

 

Piaty deň je vhodný na reorganizáciu života v domácnosti a prestavovanie nábytku. V piaty a v štrnásty deň venujte svoju pozornosť oblečeniu a dokumentom, ideálny čas dať ich na svoje miesto. Trinásty deň mesačného cyklu nás jednoznačne vedie do kuchyne, je to dokonalý čas na pečenie a odskúšanie nových či exotických receptov.

Prečítaje si aj: Kachličkové trendy: Aký obklad vybrať a ktoré farby teraz letia?

A čo pri splne?

Ide o magický čas, počas ktorého vrcholí pozitívna sila dorastajúceho Mesiaca. Práve preto je spln správnym časom na zmeny vo vašom živote. Ak máte povinnosti či problém, ktorý ste doteraz odkladali, najjednoduchšie a najľahšie sa vám bude riešiť počas splnu.

Prečítajte si aj: Farby podľa znamenia zverokruhu: TIETO doma rozhodne potrebujete

Nov je, naopak, časom na nové začiatky, napríklad vo vzťahoch či v novom dome. Sťahovanie si preto naplánujte tak, aby ste prežili prvé dni v novom počas novu.

Inšpirujte sa nádherne zariadenými interiérmi v našej GALÉRII. Viac o fázach Mesiaca sa dozviete vo VIDEU.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia