Tieto domáce práce robili naši predkovia len počas splnu! Ako ste na tom vy?

Feng-shuei | 25.09.2019

Múdrosť našich predkov je cenné dedičstvo, ktoré by ste nemali brať na ľahkú váhu. Toto sú veci, ktoré robte v domácnosti výlučne za splnu.

Vyznáte sa vo fázach Mesiaca? Viete, ako vplýva dorastajúci Mesiac a spln na jednotlivé činnosti v domácnosti a čo by ste mali podniknúť na záhrade? Nie je to nič zložité, tieto rady sú totiž overené storočiami a ľudia ich dodržiavajú z jednoduchého dôvodu - pretože prosto fungujú!

Pozrite si aj: Chystáte sa na svadbu? Tieto dary sa hodia do každej domácnosti, inšpirujte sa

Zatiaľ čo za ubúdajúceho Mesiaca je vhodné zamerať sa v domácnosti na upratovanie, pranie a čistenie, fáza pribúdajúceho Mesiaca je vhodná na celý rad iných činností. Ak ste doteraz tieto fázy nesledovali a neplánovali podľa nich svoje aktivity, jeseň je ideálnym časom, kedy sa do toho pustiť.

 

Prečo dbať na rady múdrejších a skúsenejších?

Aj keď sa mnohé z rád ohľadom domácnosti, sadenia či upratovania zdajú byť zvláštne, stačí ich odskúšať a rýchlo zistíte, že pri správnom načasovaní vzhľadom na mesačné fázy a pôsobenie astrálnych znamení dosiahnete výrazne lepšie výsledky. A navyše, neraz s menšou energiou či za použitia menšieho množstva chémie. To sa odrazí nielen na vašej peňaženke, ale aj spokojnosti.

Pozrite si aj: Najmäkšia deka na svete! Vyrobte si ju sami s naším fotopostupom

Čo s pribúdajúcim Mesiacom?

Ak máte v pláne upiecť pre rodinu čosi veľmi chutné, napríklad koláče z kysnutého cesta alebo domáci chlieb, načasujte si tieto aktivity ideálne na dni v Blížencoch, Váhach alebo Vodnárovi. Dobré sú aj dni v Baranovi, Levovi a Strelcovi. Naopak, kysnutému cestu a tiež kvásku neprospievajú dni v Rakovi, Škorpiónovi a v Rybách, preto v tieto dni pracujte hlavne s kváskom veľmi opatrne.

Pozrite si aj: Máte pocit, že vášmu interiéru niečo chýba? Siahnite po tomto modernom osvetlení

V prípade, že sa vám pečenie nevydarilo, pozrite do kalendára, zrejme vašu snahu ovplyvnil ubúdajúci Mesiac.

 

Pozor na pleseň

Poznáte ten pocit, keď otvoríte zaváraninu či súdok a po pár dňoch zistíte, že jeho obsah je pokrytý plesňou alebo sa pokazil? Zrejme ste ich otvorili počas ubúdajúceho Mesiaca alebo v Panne. Rizikovými sú však dni v Rybách a Rakovi.

Pozrite si aj: Praktické a super rýchle tipy ako sa naladiť na jesenný dizajn

Rovnako môžete mať pocit, že je zakliata vaša starostlivosť o domáce rastliny. Hnojiť a polievať ich síce treba podľa potreby, ak je to však možné, venujte svoju starostlivosť kvitnúcim rastlinám v dňoch Vodnára, Blížencov a Škorpióna s pribúdajúcim Mesiacom a listnatým rastlinám v dňoch Rýb, Raka a Škorpióna.

Pozrite si aj: Viete správne skladovať oleje? Robte to ako gurmáni Taliani

Naopak, na presádzanie, prípadne trhanie buriny sa nehodia dni v Strelcovi a Vodnárovi. Ak máte rastlinku, na ktorej vám veľmi záleží, presaďte ju pri dorastajúcom Mesiaci v Panne. Skúšali ste už starostlivosť o domácnosť a záhradu podľa fáz Mesiaca? Aký ste mali úspech?

Pozrite si v našej GALÉRII inšpiráciu na zariadenie interiéru v období splnu.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia