Múdrosť predkov: Všetky tieto domáce práce robte LEN za ubúdajúceho Mesiaca

Feng-shuei | 26.09.2019

Videli ste na oblohe spln? Fajn, teraz z neho začne ubúdať, až kým nenastane nov. V tomto období sa bude dariť istým domácim prácam. O ktoré ide?

Všimli ste si, ako reagujete na jednotlivé fázy Mesiaca? Pociťuje v čase splnu nepokoj a nervozitu? A naopak, za novu príval novej energie? Áno, Mesiac má na naše životy veľký vplyv, tvrdia to aj pranostiky a dávne rady skúsených hospodárov a gazdiniek. Tušíte, čo odporúčali robiť v domácnosti či v záhrade počas fázy ubúdajúceho Mesiaca?

Prečítajte si aj: Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Uvedomili ste si, že sa vám niekedy tie isté úkony, recepty či činnosti vôbec nevydaria, zatiaľ čo inokedy vám idú od ruky a s vynikajúcim výsledkom? Nie, nie je to len o vašej osobnej šikovnosti či jej nedostatku. Skúste sa zamyslieť, v akej fáze sa práve nachádzal Mesiac a iste si všimnete, že niektoré činnosti sa vám v určitej fáze, jednoducho, daria viac.

 

Múdri predkovia

Nie, nejde o výmysel starých báb kdesi z lazov. Odporúčania a dobré rady ohľadom činností v súvislosti s jednotlivými fázami Mesiaca nájdete po celom svete. Týkajú sa doslova všetkých činností v domácnosti, v osobnej starostlivosti, ale i pri prácach v záhrade či v lese. Kedy sadiť, kedy maľovať, kedy rúbať drevo, kedy upratovať, tieto a mnohé ďalšie úkony môžete načasovať podľa Mesiaca.

Prečítajte si aj: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Jeho ubúdajúca fáza je vhodná na očistu celej domácnosti. Platí to pre špinu, pranie, vodný kameň či nepríjemný zápach. Ak sa do týchto činností pustíte s ubúdajúcim Mesiacom, budú vaše zásahy účinnejšie alebo budú mať lepší výsledok než v iných fázach.

Prečítajte si aj: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Chcete ušetriť?

Pustite sa do prania. Ubúdajúci Mesiac na pracie činnosti pôsobí pozitívne, účinky pracích a čistiacich prostriedkov sa znásobujú, preto ich budete pre rovnaký výsledok potrebovať menej. Zo znamení zverokruhu pôsobia na pracie činnosti pozitívne Ryby, Rak a Škorpión. Budú vám pri praní naklonení. Zašlú a zažranú špinu rozhodne odstraňujte v tieto dni, účinok ešte zvýšite, ak bielizeň na niekoľko hodín namočíte.

 

Náš tip: Ak plánujete prezliekať postele a prať posteľnú bielizeň, načasujte tieto práce tiež na ubúdajúci Mesiac. Platí to rovnako aj pre vetranie perín a paplónov.

Prečítajte si aj: Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Dobré výsledky očakávajte nielen pri praní, ale aj pri umývaní okien. Iste sa vám už stalo, že ste umývali okná a neustále ste objavovali nové a nové šmuhy i napriek usilovnému lešteniu. Možno ste nezvolili správnu fázu.

Prečítajte si aj: 4 triky, vďaka ktorým bude vaša stará kúpeľňa vyzerať draho a luxusne

Na čistenie skiel sú najvhodnejšie dni pod vplyvom Blížencov, Váh a Vodnára, naopak, ak potrebujete umyť rámy okien, napríklad po maľovaní či veľkom znečistení, vyberte si dni ovplyvnené Rakom, Škorpiónom alebo Rybami. V domácnosti nás neraz trápi aj vodný kameň.

 

Niekedy sa zdá, akoby rástol zo dňa na deň, veď sotva ste rýchlovarnú kanvicu či drez vyčistili, už vidíte prvé stopy po vodnom kameni opäť. Fáza ubúdajúceho Mesiaca je na odstraňovanie vodného kameňa ideálna, dokonca vraj nemusíte siahnuť po príliš agresívnych prostriedkoch, postačia aj klasické domáce, napríklad ocot.

Pozrite si v našej GALÉRII inšpiráciu na zariadenie interiéru v období novu.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia