Čo podľa feng šuej musíte a čo NESMIETE mať v detskej izbe?

Feng-shuei | 30.10.2019

Keď pribudne dieťa do domácnosti, zamerajte sa na baguu. Vysvetlíme vám, o čo ide.

Chcete bez problémov „preplávať" rôznymi odporúčaniami, ktoré má umenie feng šuej pre vašu domácnosť? Na ceste pri vhodnom zariaďovaní bývania vám môže byť nápomocná tzv. bagua. Ide doslova o kompas, ktorý v sebe spája všetko dôležité. Ako ju využiť napríklad pri zariaďovaní priestoru pre deti?

Pozrite si aj: Za málo peňazí, veľa muziky: Dekorujte vintage písmenami

Bagua v sebe kombinuje svetové strany, základné prvky, ročné obdobia, farby a energie, to všetko zakreslené do ôsmich základných smerov. Báť sa jej rozhodne nemusíte, ide totiž o pomocníka, ktorý sa používa pri návrhoch domov, bytov či iných priestorov, pri ich zariaďovaní a dokonca ju možno využiť rovnako efektívne aj pri návrhu záhrady.

 

Vo feng šuej sa bagua vníma ako energetický systém, ktorý zodpovedá životnej ceste. Použiť ho môžete v konkrétnej časti vášho obydlia, napríklad v miestnosti, ktorú ste si vybrali ako detskú izbu či priestor vyhradený deťom.

Ostatní práve čítajú: Týchto 7 doplnkov je must have vo vašej domácnosti! Máte aspoň jeden?

Prvé, čo vám bagua prezradí, je, či ste zvolili správne miesto vhodné pre deti. Ukáže, o aké energetické centrum ide a ako ho môžete vylepšiť, zlepšiť tok pozitívnej energie i ako dosiahnuť ciele, ktoré ste si stanovili. Pomocou nej tiež privoláte viac lásky, zdravia či peňazí.

Pozrite si aj: Domácnosť bez chrípky: Takto zabijete bacily vždy a všade

Čo treba mať v detskej izbe podľa feng šuej?

Aby sa dieťatko cítilo v izbe dobre, umiestnite posteľ tak, aby malo výhľad do miestnosti. Nemala by byť však oproti dverám ani zrkadlu, ak nejaké v miestnosti máte. Aj keď možno máte chuť zariadiť detskú izbu vo farbe príslušnej pohlaviu dieťatka, napríklad v ružovej alebo modrej, zvážte aj iné farby.

 

Mimoriadne vhodnou je v tomto prípade zelená. Podporuje rast, zdravie a vitalitu. Rovnaké vlastnosti podporíte použitím kvetinových vzorov. Sebavedomie a rozvoj dieťatka podporíte nielen zrkadlom, v ktorom sa môže pozorovať, ale aj fotografiami dieťatka. Navyše, ide o veľmi milý doplnok do izby.

Prečítajte si aj: Tak si to raz a navždy vyjasnime: Patria motivačné citáty do interiéru?

Pokoj a pohoda

V zásade je cieľom vytvoriť v detskej izbe pokojnú a šťastnú atmosféru so zaujímavými predmetmi, ktoré vedia dieťa zaujať. Nemalo by ich byť priveľa, izba, respektíve celý priestor, nemá pôsobiť preplnene.

Mohlo by vás zaujímať aj: Najkrajšie jesenné dekorácie! V hlavnej úlohe tekvica na tisíc spôsobov

Náš tip: Ako bude vaše dieťatko rásť, skúste nepodľahnúť lákaniu krikľavo farebného nábytku do detskej izby. Intenzívne, výrazné a sýte farby sa pre miestnosť, kam chodí dieťa (aj) spávať nehodia. Vhodnejšie sú zemité odtiene a jemnejšie farby reprezentujúce prvky, akými sú drevo a zem, čiže hlavne zelené, ale napríklad aj žlté odtiene. Pôsobia stabilne a uzemňujúco.

Pozrite si našu bohatú GALÉRIU. Nájdete tam veľa inšpirácií pre krásne detské izbičky.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia