4 feng šuej rady, ktoré by ste mali aplikovať na svoje domovy, kým je jeseň

Feng-shuei | 31.10.2019

Ako sa pripraviť na jeseň z hľadiska feng šuej?

Jeseň je z pohľadu feng šuej ideálnym obdobím na mnohé zaujímavé činnosti. Je časom hojnosti i chvíľou, kedy by sme sa mali zamerať na viaceré zmeny v našej domácnosti. Viete, ako sa teda pripraviť na jesenné obdobie s feng šuej?

Pozrite si aj: Na 1 vec pri výbere dverí všetci zabúdate a robíte tak obrovskú chybu

Jeseň je časom bohatstva, veď práve zbierame a spracovávame úrodu, ktorú nám príroda darovala. Tomuto ročnému obdobiu by sme sa rozhodne nemali brániť a naplno ho čo najskôr vpustiť i do našich domovov. Zrejme vás neprekvapíme, ak povieme, že práve táto časť roka je spojená s prvkami zeme a kovu.

 

Rýchle tipy

Ak chcete privítať jeseň naplno, robte si pravidelné prechádzky do prírody, venujte čas rastlinám vo vašej domácnosti (a záhrade) a spravte menšie zmeny v dome či byte. Pomôže to dobrému prúdeniu energie.

Ostatní práve čítajú: Tento dom vyhral prestížne ocenenie za najlepšiu architektúru - Cezaar

Čas na rastlinky

Je najvyšší čas, aby ste sa venovali svojim rastlinám. Tie, čo potrebujú slnko a teplo, uložte na vhodné miesta. Mimoriadne dôležité je vybrať správne miesto pre rastliny, ktoré ste počas leta mali vonku. Sú citlivé na presuny. Do domu si však prineste len zdravé rastliny. Všetky odkvitnuté časti odstrihnite. Vednúce rastliny či vyschnuté časti prinášajú zlú energiu, sú symbolom rozkladu a smrti. A práve túto energiu si do svojej domácnosti vnášať nechcete.

Kliknite si aj na: V tomto bytovom dome by chcel bývať každý z vás

Symbol hojnosti

Vedeli ste, že červené jablká na mise s ovocím priťahujú pozitívnu energiu, šťastie a bohatstvo? Áno, sú symbolom dobrej úrody, ktorá na jeseň prichádza, preto majte naaranžovaných v mise vždy niekoľko červených jabĺk.

 

Zbavte sa pavučín

Na jeseň sa do našich obydlí sťahuje aj hmyz. Preto si omnoho častejšie všimnete v rohoch pavučiny, v kútoch sa zase zbiera prach. Takéto zanedbané kúty by ste rozhodne vo svojom dome či byte nemali trpieť. Dôkladne ich vyupratujte a udržujte v čistote. Predstavujú totiž akumuláciu negatívnej energie a navyše, nie sú dobré ani pre vaše zdravie a domácu pohodu.

Pozrite si aj: Máte celý život biely strop? Chyba!

Otvorte okná

Áno, aj napriek tomu, že teploty klesajú. Správne a efektívne vetranie priestorov, v ktorých trávime na jeseň viac času než v lete, je pre prúdenie zdravej energie veľmi dôležité. Čerstvý vzduch pomáha proti bacilom a vírusom a zároveň prináša povzbudenie v ospalých a šedivých jesenných dňoch.

Prečítajte si aj: Túžite mať rodinný dom a zároveň neodísť z hlavného mesta? Máme riešenie!

Upravte okolie domu

Je jedno či bývate v byte, alebo v rodinnom dome. Okolie svojho obydlia by ste mali udržiavať upravené a čisté. Pred hlavným vchodom by sa nemalo kopiť lístie či nafúkané odpadky. Jeseň je tiež ideálnym časom, aby ste orezali a odstránili konáre, ktoré prerástli príliš blízko k domu či k oknám, alebo sa nakláňajú nad vašu strechu. Podľa feng šuej predstavujú takto nakláňajúce sa konáre pocit ťažoby na ramenách obyvateľov domu.

 

Zmeňte nábytok

Vyslovene to neznamená, že musíte nakúpiť nový nábytok, aj keď jeseň je ideálnym časom na takúto zmenu. Ak chcete ušetriť a zmeny si zjednodušiť, porozmýšľajte, či nábytok v jednotlivých miestnostiach nevymeníte, alebo nepremiestnite. Otočením pohovky či inými menšími zmenami dokážete pretvoriť vzhľad celej miestnosti a tým aj jej pôsobenie na vás.

Mohlo by vás zaujímať aj: Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Náš tip: Niekedy pomôže, ak do miestnosti prinesiete nejaký nový prvok. Väčšiu rastlinu v črepníku, ozdobnú deku alebo rozprestriete koberec. Z preplnených miestností naopak niečo odoberte, bude pôsobiť odľahčene.

Inšpirujte sa krásne zariadenými interiérmi v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia