TAKTO si očistíte priestor od zlej energie a negativity

Feng-shuei | 05.11.2019

Priestor, v ktorom trávite čas, to nie sú len dečky, farebné steny a kvalitný nábytok. To sú aj emócie, ktoré si do neho donesiete, keď prekročíte prah domu.

Jeseň je jednoznačne obdobím sviečok. Dlhé večery a šedivé počasie bez dostatku slnečných lúčov si doslova pýtajú, aby sme rozžiarili svoje okolie napríklad aj pomocou malých plamienkov. Tušili ste, že za ich pomoci môžete svoj domov efektívne energeticky očisťovať? A čo to vlastne znamená?

Pozrite si aj: TAKTO si doma spravíte vlastné fitko aj bez veľkých priestorov!

Cítite okolo seba ťažobu, únavu či smútok? Alebo u vás doma vládne nepríjemná atmosféra či dokonca hádky? Pomôcť vám môže energetická očista priestoru. Čínske umenie (a veda zároveň) - feng šuej odporúča urobiť menšiu očistu priestoru. A nielen keď sa na vás valí kríza, ale kedykoľvek, keď na to dostanete chuť.

 

Prvý krok je jednoduchý

Sviečky a plamene k jeseni prosto patria. Keďže nie každý má možnosť zapáliť si príjemný ohník v krbe či v piecke, energiu v podobe ohňa môže priniesť do svojho bytu, alebo na pracovisko v podobe sviečky. Zapáľte si ju vždy, keď máte chuť. Poteší a spríjemní priestor.

Ostatní práve čítajú: Čo podľa feng šuej musíte a čo NESMIETE mať v detskej izbe?

S vôňou či bez?

Tak to je otázka! Vonné sviečky sú o čosi drahšie ako tie obyčajné, napríklad čajové, ktoré sa bežne dávajú do svietnikov. Naopak, vonná sviečka vás poteší nielen (romantickým) plameňom, ale príjemné prevonia celý priestor. Môže byť vynikajúcim riešením aj po veľkom upratovaní.

Pozrite si aj: Milovali ste seriál Priatelia tak ako my? Prečítajte si pikošky, ktoré ste o nich nevedeli!

Spojte v sebe všetky živly

Ak ste pocítili potrebu spraviť vo svojej domácnosti zmeny alebo veľké upratovanie, využite pri tom pomoc 4 živlov a očistného rituálu. Aby ste energeticky vyčistili svoje priestory, bude potrebné aj fyzické upratovanie. Siahnite pri tom po 4 základných živloch - ohni, vode, vzduchu a zemi.

 

Na očistu sa zvyčajne používajú biele sviečky, môže však ísť aj o sviečky venované niektorému významnému sviatku v roku. Sviečky určené na rôzne špecifické účely môžete zakúpiť aj cez internet alebo v špeciálnych predajniach.

Mohlo by vás zaujímať aj: 4 feng šuej rady, ktoré by ste mali aplikovať na svoje domovy, kým je jeseň

Sila živlov

Okrem živlu ohňa na očistu budete potrebovať vodu. Je to voda, ktorú využijete pri upratovaní. Vzduch je tretím živlom a tentoraz ho zastúpi dym. Keď máte možnosť, siahnite po bielej šalvii, jej dym robí doslova zázraky. Rovnako môžete vyskúšať vonnú tyčinku. Zapaľujte ich až po dôkladnom upratovaní a vyvetraní priestoru, budú účinnejšie.Posledným živlom je zem, ktorú v domácnosti zastupuje soľ. O rituáloch so soľou ste už určite počuli, majú aj v našich končinách dlhú tradíciu.

Pozrite si aj: Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

Vytvorte zámer

A ako by dôkladné energetické upratovanie priestoru malo vyzerať? Pustite si príjemnú hudbu, ktorá vás upokojí alebo rozveselí a hor sa do upratovania. Snažte sa zbaviť všetkej záťaže, napríklad kopy bielizne či zásuvky plnej neroztriedených účtov a úradných papierov. Samozrejmosťou je vyčistenie od špiny, prachu a vynesenie všetkých pokazených či nepotrebných vecí z domácnosti.

 

Uvoľnite priestor, vneste do neho viac svetla, vyvetrajte vzduch. Vyperte alebo vyčistite často používané veci či nábytok, operte svoju obľúbenú deku, v ktorej pozeráte televíziu, vytepujte sedačku, odtiahnite veľké kusy nábytku a upracte za nimi.

Prečítajte si aj: A vraj Zúfalá manželka! Takto si Eva Longoria žije

Náš tip: Potrebujete skutočne veľké upratovanie alebo nový začiatok napríklad po rozvode? Vymaľujte miestnosti, umyte dôkladne okná, žalúzie, zárubne, očistite lampy, vytepujte koberce, sedačky, pohovky a do miestností vneste novú sviežu energiu pomocou živých kvetín.

Kliknite si aj na: Rýchla a úžasná premena panelákovej spálne

Na záver upratovania zapáľte sviečku a pri sledovaní jej plameňa sa ponorte do svojho krásne uprataného priestoru, je tu len pre vás!

Inšpirujte sa v našej GALÉRII ako dokáže obyčajná sviečka zútulniť každý interiér.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia