Kuchynská premena: Chceli mať dizajnovú

Kuchyne | 22.05.2016

Táto premena je o tom, ako z priemernej kuchyne do tvaru L dokáže niekto vytvoriť dizajnový kúsok s kuchynským ostrovom. Tlieskame - bravó!


Séverine a Gianfranco, francúzsko-talianska dvojica žije v svetlom byte s rozlohou 130 m² na dvoch poschodiach. Izby nie sú ani veľké, ani malé, zatiaľ bezdetnému páru s mačkou akurát stačia. Ich bývanie sa nachádza v metropole európskeho dizajnu - v meste, kde sa každý rok zbieha špička nábytkárstva a preteká sa medzi sebou, kto predstaví onakvejší kúsok dizajnového nábytku.
Uhádli ste, že ide o Miláno?

V takomto meste nemôžete bývať v obyčajnom byte s obyčajnou kuchyňou. Pochopili to aj Séverine s Gianfrancom, a tak začali s postupnou premenou priemerného na výnimočné - a to bez náročnej pôžičky v banke. Čo poviete, podarilo sa im to?


Prečítajte si: Kuchynská premena, ktorá vniesla viac svetla do tmavého brlohu


Pôvodná kuchyňa možno nebola podľa najhorúcejších trendov, no pokojne by ešte dobrých pár rokov poslúžila - aspoň podľa načich kritérií. Majitelia ju však chceli ešte vylepšiť. To znamenalo nahradiť vrchné drevené skrinky za biele, zbaviť sa rúčok - pretože tie sú momentálne „out" a najmä, zbaviť sa všetkého nadbytočného.

O súčasnom trende zbavovania sa nepotrebných vecí a minimalizácie hmotného majetku sme už písali.

Mladý pár preto vyhodil časť skriniek aj s ich obsahom, vymenil pôvodnú chladničku za menšiu - a v kuchyni tak získal viac miesta. Niektoré skrinky však iba zmenili polohu - zo steny sa premiestnili na podlahu - a vytvorili kuchynský ostrov. Stoličky bez operadiel, ktoré sú okolo neho, neprekážajú pri pohybe a zároveň sú vždy poruke, ak majú domáci chuť na menší olovrant. Prirodzená bariéra tak vizuálne oddelila kuchyňu od obývacej časti. Pomáhajú tomu aj dve závesné svietidlá, ktoré zvrchu dotvárajú deliaci dojem. Jedáleň sa z kuchyne preniesla ku schodom, čo vnímame ako pozitívny krok.


Mikrovlnná rúra zmizla z kuchyne úplne, umývadlo sa prehĺbilo a vodovodná batérie sa zvýšila, čo výrazne uľahčuje manipuláciu s riadom a zeleninou pri umývaní.

Páči sa vám premena, ktorú Séverine a Gianfranco urobili? Nahliadnite do našej fotogalérie a žasnite nad celistvosťou ich dizajnovej myšlienky aj v ostatných častiach bytu. Ich bývanie vás iste inšpiruje.

Autor: NonkaFocus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia