Kuchynská premena: Zväčšila ju farba

Kuchyne | 24.07.2016

Domácnosť nie je nafukovacia, ale niekedy dokážeme rafinovanými zmenami farby alebo dizajnu vyvolať ilúziu, že sa zväčšila. Ako napríklad táto kuchyňa.


Pôvodná kuchyňa nemala závažný nedostatok - kuchynská linka nebola výrazne opotrebovaná ani výrazne nemoderná, spotrebiče tiež fungovali v poriadku. Jediná vec, ktorá majiteľom prekážala, bol pocit, že namiesto kuchyne majú tmavý stiesnený brloh. Tento dojem nezmierňoval ani fakt, že v skutočnosti bola kuchyňa maximálne otvorená a spojená s veľkorysou jedálňou.

Pozrite sa: Kuchyne, ktoré nabetón fungujú

Interiérový architekt teda dostal zaujímavú úlohu: ako zväčšiť kuchyňu, ktorá v skutočnosti nemá zásadný problém s rozmermi?Problém interpretoval tak, že vlastne nejde o problém reálnej veľkosti, ale jej vnímania. Drevená kuchynská linka je pekná, aj mozaika na zástene je zaujímavá, ale akoby ich majitelia nevyberali vo vzájomnom vzťahu. Každá osve je príjemná, no spolu tvoria tmavý celok.


Navyše, aby vylepšil celkový dojem, rozhodol sa pre veľmi odvážny krok: kuchynskú časť v skutočnosti o čosi zmenšil: vložil do nej totiž ostrov. Keďže je biely, nepôsobí masívne a vhodne oddeľuje kuchyňu, čiže prípravu jedla, od jedálne. Za jedálenským stolom tak vznikne pokojnejšia atmosféra, príjemnejšia nielen na konzumáciu jedla, ale aj na rodinnú pohodičku.

Prečítajte si: Kuchynská premena vniesla harmóniu

Vnútornú časť kuchynského ostrova tvorí mikrovlnka a zásuvky na ukladanie potravín - zo strany jedálne ostrov plynule prechádza do barového pultu, ktorý je ideálny na rýchle raňajky alebo párty občerstvenie.


Keďže majiteľom sa páčia mozaiky, tento prvok v kuchyni zanechal. Akurát ju vymenil za oveľa svetlejšiu, čím sa podporí aj dojem čistoty v kuchyni.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia