Kuchyne: Je lepšia svetlá pracovná doska alebo tmavá?

Kuchyne | 11.06.2019

Intuitívne si skôr vyberieme svetlú kuchynskú dosku. Vzbudzuje predstavu, že je hygienickejšia.

Tmavá alebo dokonca čierna pracovná doska na kuchynskej linke je zriedkavosťou. No možno je načase prehodnotiť tento postoj. Tu sú ukážky kuchýň, ktoré majú čiernu alebo tmavú pracovnú plochu a vyzerajú vskutku elegantne.

Inšpirujte sa: Kuchynské dosky z dreva, skla alebo kovu - bolo by to niečo pre vás?

Najčastejšou kombináciou je spojenie bielej kuchynskej linky s čiernou doskou. Takéto čierno-biele spojenie vyzerá veľmi elegantne v tradičnej linke, najmä ak majú dvierka a zásuvky zlaté úchytky.


V modernej linke táto kombinácia tiež stojí za zváženie - predstavuje akési neutrálne maliarske plátno, na ktorom fantasticky vyniknú drevené dosky na krájanie, prútené košíky a bohaté misy s ovocím alebo zeleninou.

Prečítajte si: Je lepšia kuchynská stena z kameňa, MDF alebo skla?

Biela kuchynská linka však nie je jediná farba, ktorá ladí s čiernou doskou. Ak je pracovná plocha z čierneho lesklého kameňa (mramoru), vyzerá veľmi honosne aj v spojení s tmavým drevom.


Naopak s drevom v prírodnom odtieni sa kombinuje zriedkavo, no ani tak nemusí ísť o prešľap. Pozrite sa, ako upokojujúco a útulne vyzerá v kuchyni s chalupárskym nádychom.

Hitom modernej kuchyne je betónová doska - má svoje plusy aj mínusy!

Veľmi zaujímavé riešenie si vybrali majitelia otvorenej kuchyne s dominantným, ferrari červeným sporákom. Kým pracovné plochy kuchynskej linky pri stenách sú čierne (a skrinky biele), kuchynský ostrov v strede je akoby jej negatívom - pracovná doska je biela a telo ostrova je čierne. Lepšie tak ladí s pomerne tmavou podlahou a vďaka matnému náteru sa stáva prehliadnuteľnou kulisou.

NEVYNECHAJTE GALÉRIU pod článkom! Nájdete v nej super kuchynské inšpirácie.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia