Správny výber kuchynskej vodovodnej batérie zmení všetko!

Kuchyne | 12.11.2019

Kohútiková či páková? Na výber máte ešte omnoho viac! Pozrite si našu galériu plnú kreatívnych výtvorov a prerobte si kuchyňu vďaka výmene vodovodnej batérie - šikovne a lacno.

Váš štýl aj zmysel pre hygienu

To, akú vodovodnú batériu volíte, napovedá o tom, aký máte štýl a aj zmysel pre hygienu. Časy, kedy vyzerala každá kúpeľňa či kuchyňa rovnako, sú už predsa dávno preč. Skôr než budete riešiť otázku dizajnu, je dobré si odpovedať, kde vlastne bude táto batéria umiestnená, pretože na základe toho, sa vám zúži výber dizajnoviek. Jej funkcia je tiež dôležitá. Niekde môže plniť skôr estetickú funkciu a niekde skutočne potrebujete dostatok priestoru na vysoké hrnce a na umývanie. Tieto parametre budú smerodajné.

Prečítajte si aj: Wau: takto dopadla premena maličkej kúpeľne 

Množstvo podkategórií

Podľa umiestnenia a iných kritérií vznikli celé katalógy, ktoré delia vodovodné batérie na množstvo druhov. Medzi základné delenie však patria kuchynské tzv. drezové batérie, umývadlové batérie, vaňové batérie, sprchové a bidetové batérie.

 

Kuchynské batérie

Práve pri týchto druhoch musíte brať ohľad aj na praktickosť, nakoľko v umývadle budete umývať často aj objemné hrnce, a preto potrebujete dostatok priestoru. Drezové batérie by preto mali mať vyššie výtokové hrdlo.

 

Špeciálne pri výbere do tejto miestnosti musíte byť náročný na kvalitu, z akej je batéria. Často s ňou budete manipulovať so špinavými rukami, počas varenia bude podliehať rôznym výparom, ale nebude výnimkou ani styk s agresívnymi látkami, napríklad pri čistení kuchyne. Budete ju častejšie umývať, a preto musí byť kvalitná.

V našej galérii vám ukážeme tie najkrajšie dizajnové kúsky.

Autor: Zuzana

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia