Už neváhajte: Pre túto vec POTREBUJETE kuchynskú linku na mieru

Kuchyne | 05.04.2019

Prečo potrebujete kuchynskú linku na mieru? Možno to len tušíte, no my to vieme!

Je len jediná miestnosť vo vašej domácnosti, ktorá vám dokáže natoľko oplatiť všetky investované prostriedky a čas. Áno, je to kuchyňa! Preto je kuchyňa na mieru rozhodne dobrým krokom - budete si ju pochvaľovať ešte mnoho rokov.

Pozrite si aj: Ako zorganizovať izbu školáka? Držte sa týchto 5 tipov!

Máme pre vás dobrú správu

Svoju kuchyňu si môžete nielen vysnívať, ale aj nechať urobiť presne na mieru podľa želaní a potrieb, ktoré sú vlastné iba vám. Možností je hneď viacero. Či už dáte zarobiť miestnemu stolárovi, ktorý všetko pripraví od základu, alebo sa obrátite na profesionálne kuchynské štúdio, ktoré má širokú ponuku a služby, je to len na vás. Dôležité je mať jasnú predstavu.

 

Pre koho?

Možno máte pocit, že kuchyňu na mieru potrebujú riešiť len majitelia rodinných domov. Nie je to však také jednoznačné. Aj v klasických „starých" bytovkách či v moderných atypických bytoch sa s kuchyňou môžete poriadne vyhrať.

Pozrite si aj: Váš záhradný nábytok bude znovu ako nový!

Čo znamená na mieru?

Možno ste už zistili, že sa vám z klasickej systémovej kuchyne nepodarí vhodne vyskladať nábytok do celej kuchyne, napríklad aj kvôli nerovným stenám. Tento problém poznajú mnohí majitelia panelákových bytov.

Pozrite si aj: FOTOINŠPIRÁCIA: Takéto rohožky ste určite ešte nikdy nevideli!

Šírka miestnosti na úrovni podlahy môže byť aj o desiatky centimetrov odlišná od merania vo výške horných skriniek. Navyše, pri klasických kuchynských systémoch musíte pracovať s pevne danou šírkou skriniek. Čo však robiť, ak vám vzniknú „hluché" miesta?

 

Kombinujte

Zaujímavým riešením môže byť kombinácia nákupu klasického katalógového kuchynského systému a jeho kombinácia s niekoľkými kúskami, ktoré presne sadnú do vášho priestoru. Napríklad do úzkeho priestoru medzi linkou a stenou si môžete dať spraviť vysúvaciu skrinku, do ktorej ukryjete zmeták alebo plechy na pečenie.

Pozrite si aj: Bytové doplnky, ktoré sú už takmer „po záruke": Viete, ako často ich meniť?

A čo zásuvky na mieru?

Samozrejme. Zásuvky tých správnych šírok a výšok s praktickými rozdeľovačmi vám urýchlia všetky činnosti v kuchyni. Vždy budete mať prehľad, ľahko sa vám bude upratovať i používať ďalšie veci. Platí to nielen pre kuchynské náčinie či riady - rovnaký princíp aplikujte aj vo svojej špajze.

 

Jedným z obľúbených kúskov v kuchyni je aj kuchynský ostrovček. Môže mať podobu barového stola so sedením a s pracovnou plochou, avšak môže byť omnoho rafinovanejší. Napríklad v sebe môže skrývať mnoho zabudovaných spotrebičov a hoci aj kompostér. Aby presne zapadol do vášho priestoru a vždy správne slúžil, dajte si ho spraviť presne na mieru.

Pozrite si aj: Ako ušetriť pri kúpe kachličiek? Toto vám možno nenapadlo!

Inšpirujte sa v našej GALÉRII skutočne premyslene zariadenými kuchyňami na mieru.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia