Skutočne funkčná kuchyňa potrebuje TÚTO vec: Mali ju už naše prababky

Kuchyne | 08.04.2019

Naše babky boli múdre ženy, ktoré nepotrebovali mnohé naše dnešné vynálezy, ale boli veci, bez ktorých by sa nezaobišli. Len boli trochu škaredšie, ako sú dnes. :-)

Aj keď máte pocit, že stačí pri varení otvoriť balkón, práve digestor je vec, ktorú bezpodmienečne potrebujete. Pri výbere nového digestora, teda odsávača pár v kuchyni, alebo pri zariaďovaní vašej úplne novej kuchyne, by ste tento spotrebič nemali opomínať.

Prečítajte si aj: Vyhoďte všetky kuchynské náradia: Potrebujete len tento jeden kus!

Na prvý pohľad nepatrí medzi atraktívne kuchynské zariadenia, opak je však pravdou. Je nielen mimoriadne dôležitý, ale môže tvoriť aj ústredný dizajnový prvok vašej kuchyne!

 

Aby vám kuchyňa dobre slúžila a aby ste pri varení, vyprážaní či iných kuchynských činnostiach „nezamorili" celú domácnosť neželanými pachmi na dlhé hodiny, je výber odsávača pár mimoriadne dôležitý.

Prečítajte si aj: Tento druh dizajnu je absolútne IN a navyše vám totálne šetrí peniaze. Páči sa vám?

Našťastie, moderné digestory sú nielen výkonné, ale aj dizajnovo zaujímavo riešené. Navyše sa pri ich návrhoch myslí na rôzne typy kuchýň a využitia.

Prečítajte si aj: Ak máte plné zuby klasickej dovolenky pri mori, bezpodmienečne musíte vyskúšať TOTO!

Čo je v ponuke?

Asi každý si pri slove digestor spomenie na zariadenie nainštalované nad varnou doskou. Pravdou je, že ide o najrozšírenejší druh odsávača. Môže byť uchytený na stene nad doskou alebo ho nájdeme umiestnený na strope, napríklad nad kuchynským ostrovčekom. Odsávač však môžeme mať zabudovaný aj do samotnej linky a štýlovo „zamaskovaný".

 

Z hľadiska prívodu vzduchu existujú dva základné druhy, a to cirkulačný digestor, ktorý využíva prefiltrovaný vzduch priamo z miestnosti alebo digestor, ktorý odvádza pachy mimo miestnosť. Ak máte možnosť vývodu, určite ju zvoľte, je to efektívny a nenáročný spôsob odsávania neželených pachov.

Prečítajte si aj: Toto je 10 dôkazov, ktoré vás presvedčia, že minimalizmus nie je ani náhodou nudný!

Pri výbere nezabudnite

Pri voľbe digestora myslite na veľkosť priestoru, v ktorom bude slúžiť, podľa nej sa totiž nastavuje potrebný výkon. Čo sa rozmerov zariadenia týka, malo by mať šírku rovnakú alebo väčšiu ako je varná plocha, inak bude odsávanie nedostatočné.

Prečítajte si aj: Toto je najobľúbenejší štýl v bývaní! Poznáte ho?

Zvážiť tiež treba potrebu a interval výmeny filtra, jednoduché čistenie a tiež hlučnosť samotného zariadenia. Pri varení potrebujete venovať svoju pozornosť pripravovaným pokrmom, preto by obsluha i nastavenie mali byť jednoduché a používaný digestor by svojím hlukom nemal nikoho obmedzovať v bežnom chode domácnosti.

 

Digestor ako dizajnový prvok?

Samozrejme, veď neraz tvorí výrazný prvok v celej kuchyni. Našťastie, výrobcovia zohľadňujú aj dizajnovú stránku tohto spotrebiča, preto ho nájdete v kombinácii atraktívnych materiálov, akými sú kov v rozličných farbách spolu so sklom. Neostávajte len pri antikorovom prevedení, trendom je aj hliník, preto smelo do toho!

Prečítajte si aj: Inšpirujte sa: Toto sú 4 najobľúbenejšie typy spální vo svete

Pozrite si v našej GALÉRII, ako nenápadne a štýlovo môže vyzerať dizajn v rôznych kuchyniach, wau!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia