Vznikol second hand kuchýň: Chceli by ste kuchyňu z druhej ruky?

Kuchyne | 24.05.2019

Pokiaľ chcete ušetriť našu planétu a zároveň vašu peňaženku, tento nápad sa vám bude veľmi pozdávať! Kúpili by ste použitú kuchyňu?

Šokujúce? Ani zďaleka nie! Kuchyňa z druhej ruky môže byť šikovným kompromisom pre vašu peňaženku. Za málo peňazí a neraz aj zadarmo získate materiál, z ktorého si postavíte kuchyňu presne podľa svojich potrieb. Prečo to teda neskúsiť?

Ostatní práve čítajú: Môže plast za neplodnosť? Takto s ním zatočíte!

Cena novej kuchyne sa môže vyšplhať do závratných výšok. A aj keď práve nemáte potrebné financie a vaša kuchyňa potrebuje urgentne zásah, môžete sa vynájsť. Či už patríte medzi študentov v podnájme, alebo ste mladá rodinka, ktorá si ešte len chce nasporiť na novú modernú kuchyňu alebo z akéhokoľvek dôvodu práve nechcete investovať závratné sumy do takejto prerábky, sú možnosti, ako získať „novú" kuchyňu za zlomok ceny.

 

Možností je viacero

Možno sa to nezdá, ale dostať sa k novej kuchyni, nemusí byť až taký problém. Odporúčame vám pravidelne sledovať inzeráty na sociálnych médiách a iných platformách. Neraz tam za odvoz ponúkajú kompletný kuchynský nábytok (a pokojne aj s drezom či s batériou) ľudia, ktorí vypratávajú byt po príbuznom alebo pred svojou vlastnou prerábkou.

Ostatní práve čítajú: Prečo je aloe vera dokonalý rodinný kvet

Očakávajú, že zareagujete rýchlo, zvyčajne nábytok demontujete a aj si ho odveziete - za symbolickú sumu alebo neraz zdarma.

Ostatní práve čítajú: Pustila nás k sebe: Takto vyzerá chalupárska pohodička u Katky Jesenskej

Náš tip: Nie vždy je z fotografií jasný pravý stav kuchynského nábytku. Nevadí, požiadajte o dodatočnú fotografiu, zľavu alebo inú výhodu, ak nie je v stave, za ktorý by ste chceli zaplatiť.

 

Aj keď od majiteľa zoberiete celú kuchyňu, nemusíte ju aj celú použiť. Zľavu žiadajte, aj keď je nábytok silno znečistený - bude vás to stáť čosi navyše časovo, ale počítať treba aj s čistiacimi prostriedkami.

Ostatní práve čítajú: Nezabíjajte, odpudzujte! Triky ako sa zbaviť hmyzu doma aj v záhrade bez chemikálií

Ako nová?

Veru tak. Sledujte svoje obľúbené obchody, hlavne tie, ktoré majú showroomy. V pravidelných intervaloch obnovujú vystavené kuchyne a tie demontované ponúkajú so zľavou vo výpredaji. Je síce pravda, že povrchy už nemusia byť v top stave, na druhej strane sa tento nábytok nikdy nepoužíval v reálnej kuchyni, a tak nemusíte z neho čistiť hrdzu či mastnotu, ktorá vzniká pri varení.

Ostatní práve čítajú: Kto skutočne pomáha a chráni? Vtáčia búdka!

Na čo sa zamerať?

Hľadajte korpusy v dobrom stave, ideálne ak budú mať rozmery, ktoré budete vedieť skombinovať do svojej kuchyne. Dokúpenie alebo výroba vlastných dvierok či nová pracovná plocha predstavujú nižšiu investíciu než kompletná kúpa celej kuchyne.

 

Zamerať sa tiež môžete na kuchyne, na ktorých budete vedieť repasovať dvierka, či už prebrúsením a prelakovaním, alebo novým náterom, či hoci aj aplikáciou fólie.

Ostatní práve čítajú: Príliš malý balkón? Nevadí: S týmito 4 trikmi si na ňom užijete ako na veľkej terase

Našli ste svoju kuchyňu za malý peniaz? Ak už teraz viete, že ju budete používať minimálne niekoľko nasledujúcich rokov, investujte do dobrej batérie, nových odpadov či do elektroinštalácie v miestnosti, oplatí sa to!

Veľmi peknými a vkusne zariadenými kuchyňami sa môžete inšpirovať aj v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia