Nemáte na kuchyňu miesto? Super! Mini kuchyne sú absolútnym hitom

Kuchyne | 27.05.2019

Nepotrebujete veľkú kuchyňu? Alebo máte k dispozícii len malý kuchynský výklenok oddelený priečkami od obývačky či od ostatných miestností v byte?

Mini kuchyne sú hitom a dokážu byť nielen potešením pre oko, ale aj pre peňaženku. Samozrejme, nezabúdame ani na praktickú stránku!Mini kuchyne sú hitom pre všetkých, ktorí jednoducho nemajú dostatok priestoru na budovanie veľkej kuchyne s miliónom odkladacích skriniek, spotrebičov a ďalších plôch, o ktoré by sa starali. A samozrejme aj pre všetkých, ktorí varia len občas a žijú v jedno- či dvojčlennej domácnosti.

Pozrite si aj: Okno od podlahy až po strop: Krásny výhľad a veľa slnka. Ale, aké má nevýhody?

Medzi najmenšie kuchyne zaraďujeme také, ktoré majú dĺžku menšiu ako dva metre, typickým rozmerom je 1,6 až 1,8 metra. Ak by ste mali priestoru ešte menej, mini kuchyňu v základnom vybavení postavíte aj do dĺžky 1,2 m už aj s drezom, malou pracovnou plochou a s plochou vhodnou napríklad pre dvojplatničku.

 

Áno, aj s rozmerom 1,2 x 0,6 m dokážete vyčariť maličkú kuchynku, v ktorej pripravíte základné pokrmy pre jednu či dve osoby, uskladníte základnú kuchynskú výbavu a zriadite i malú špajzu. Pri kuchyniach s dĺžkou 1,8 metra sa už počíta aj s plnohodnotným sporákom s rúrou a s odvetrávacím systémom v podobe digestora.

Pozrite si aj: Na návšteve v prepychovom sídle najbohatšej dynastie vo Florencii (VIDEO)

V prípade malého priestoru je nutné sa obmedziť na minimum riadov i pomôcok, ktoré potrebujete. Platí to aj pre spotrebiče. Ak zvyknete variť v parnom hrnci alebo v inom podobnom spotrebiči, nebudete sporák alebo varnú dosku potrebovať vôbec.

Pozrite si aj: Kam sa uchýli kráľovná, keď je unavená životom a túži po súkromí? (FOTO)

V prípade, že používate mikrovlnnú rúru, neumiestňujte ju na linku, zaberie vám priveľkú časť pracovnej plochy. Namiesto toho ju „zaveste", teda umiestnite pod vrchnú skrinku, napríklad na policu vyrobenú na mieru. Takto vám ostane aj keď obmedzený, ale napriek tomu aspoň nejaký pracovný priestor aj pod ňou.

 

Čím menšia kuchyňa, tým viac poriadku

A tiež dobrej organizovanosti, inak to ani nepôjde. Ak totiž máte k dispozícii len minimum miesta, bude to na úkor praktického pomocníka - umývačky. V kuchyniach, ktoré si môžu dopriať navyše 45 až 60 cm, však tento spotrebič rozhodne odporúčame. Špinavý riad sa vám totiž prestane kopiť v dreze, uložíte ho v umývačke a linka i drez ostanú neustále k dispozícii.

Pozrite si aj: Takto to dopadne, keď si byt zariaďuje muž sám... bez ženy!

Náš tip: Výsuvná kuchynská doska. V prípade, že by sa vám aspoň z času na čas hodila väčšia pracovná plocha, doprajte si ju v podobe vysúvacej dosky. Jednoduchý trik vám umožní aj v malej kuchyni pripraviť väčšie občerstvenie alebo ju využívať na viac činností.

Presvedčte sa o kráse super malých kuchýň v našej GALÉRII!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia