(FOTO) Dokonalá čierna kuchyňa: Nie je depresívna, je noblesná

Kuchyne | 11.07.2019

Čierne kuchyne sú krásne, ale rozhodne nie sú pre každého. Poďte sa na ne však pozrieť všetci a možno zmeníte názor.

Čierne kuchyne majú svoju znamenitú krásu, no často nepochopenú ako odtiene death metalu.

Pozrite si aj: Na čo myslieť pred tým, než začnete zariaďovať kuchyňu?

Čierna je IN

Bola, je aj bude. Čierna je farba, ktorá bude nadčasovou stálicou čo sa moderného zariadenia týka. Ak máte niečo čierne, bez ohľadu na tvar sa môžete spoľahnúť, že to bude pre vás stávka na dlhé roky. Navyše, čierna vždy prinášala so sebou eleganciu, krásu, sofistikovanosť a kuchyňa nie je výnimkou.

 

Dokonalá k industriálu

Tak ako k sebe ladí metalová muzika a poriadne industriálny šmak kovu a drsnej gitary, tak industriálne prvky ladia s čiernym zariadením v kuchyni. Dizajnérka Kouroush Babaeian hovorí, že ak má niekto rád industriálne prvky, jednoznačne nech ich podfarbí čiernou. Táto farba podľa nej dodáva ako jediná ten správny podklad na to, aby vyzerali industriálne prvky dosť atraktívne aj surovo.

Pozrite si aj: Bavlna, satén či krep: V čom sa v lete vyspíte najlepšie?

Nie je nič, čo by vytvorilo priaznivejšie prostredie pre tento typ zariadenia. Čierna tu nebude pôsobiť ani za mak depresívne, ale zato nechá vyniknúť kovy v prirodzenej nádhere. Tak isto výborne pôsobí aj v kombinácii s tehlou, drevom a s mosadzou či s ostrou medenou farbou.

Pozrite si aj: Domácnosť bez tohto doplnku nie je ani domácnosť!

Kuchyňa plná zábavy

Opustite hranice a zabávajte sa. Dizajnérka Kate Mihelitch navrhla interiér kuchyne v čiernej farbe pre dvojicu ľudí, ktorí miluje zábavu a vtip. Dala tak tmavému pozadiu punc veselosti a nie depresívnej nálady. Predpokladom je, aby bola kuchyňa dosť priestranná a svetlá.

 

Čiernu farbu tak nakombinovali s prírodným lesklým a svetlým kameňom a čierne skrinky v takomto kontraste vytvárajú skutočnú hĺbku. Podľa Kate je lesk pravým kľúčom k tomu, aby čierna nevzbudzovala negatívne konotácie, ale zažiarila.

Pozrite si aj: Jennifer Lopez si privyrába na nehnuteľnostiach!

Čierne línie

Ak chcete kuchyňu osviežiť, môžete kombinovať čiernu s bielym pozadím a šedými doplnkami. Takto vlastne do jedného priestoru dostanete dve kontrastné farby plus prechod medzi nimi. Ľahko tým dosiahnete interiér bohatý na vizuálny dojem.

Pozrite si aj: Wau: Takto dokáže textil zmeniť váš domov!

Nikomu nenapadne, že by sa mal v takejto kuchyni cítiť nepríjemne. Ak čiernu farbu použijete na línie ako napríklad obruby, linky alebo trámy na stenách, či na strope, získate krásnu kuchyňu s nadčasovo príjemným vzhľadom.

Dajte čiernym kuchyniam šancu a pozrite si ich v našej GALÉRII. Získajú si vás!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia