Nechce sa vám sledovať módne trendy? Stavte na nadčasové kuchyne s týmito 4 tipmi

Kuchyne | 05.08.2019

Čo je pri nadčasových kuchyniach absolútny základ? Toto!

Chcete kuchyňu malú, veľkú, svetlú, luxusnú, modernú, ale rozhodne každý chce kuchyňu praktickú a nadčasovú. To znamená, že za rok nebudete musieť chodiť s hlavou v smútku, že je kuchyňa po módnej stránke už po záruke. Niektorí ľudia vymenia za život niekoľko kuchýň. Iní majú jednu až dve a stále pôsobia moderne, pretože stoja na základných pilieroch nadčasovosti.

Prečítajte si aj: Wau, úžasné optické ilúzie s tapetami

Správne zvolené skrinky

Nadčasový bude vždy matný odtieň. Navyše, matné sfarbenie nemá negatívne dopady ani čo sa týka odtlačkov prstov. Ak chcete farbu, tak je ideálne voliť matnú bielu alebo krémovú, vanilku, akékoľvek zemité a na oko príjemné farby. Budú veľmi príjemným doplnkom kuchyne na dlhé roky. Ak stavíte na dizajnové a imidžové farby, majú kratšiu životnosť ako trvanlivé mlieko.

 

Ideálna zástena

Opäť je fajn mať niečo, čo vás poteší roky a nie jednu sezónu. Výber atraktívneho obrázku na grafosklo môže byť podmienený časom. Na druhej strane, ak stavíte napríklad na mramor, veľkoplošné kachličky alebo aj jednofarebné grafosklo, ničomu neublížite. K zástene je vhodné doladiť aj úchytky a dekoračné doplnky. Dizajnér Romy Dankner odporúča staviť na lesklý chróm, ale aj zlato či meď. To sú odtiene, ktoré sú moderné a trvácne naprieč desaťročiami.

Prečítajte si aj: To musíte vidieť: Luxusný dom na útese ako vystrihnutý z časopisu

Drevo a kameň

Z týchto dvoch materiálov sa dajú vytvarovať absolútne moderné línie, ale tak isto je nutné dodať, že materiál je stálicou, ktorý nepodlieha zmenám doby. Predstavte si, že máte drevené podlahy, drevený ostrovček v kuchyni, kamennú dosku ako pracovný nástroj. Bez ohľadu na to do akých tvarov pôjdete, takáto kuchyňa bude moderná dnes a aj v dobe, keď v nej budú variť vaše deti.

Prečítajte si aj: Túžite po elegantnej a nadčasovej kúpeľni? Vyberte si túto farbu!

Nábytok a dekorácie

V tomto prípade je síce vysoká pravdepodobnosť, že ich počas využívania kuchyne viac ráz vymeníte, ale pri nadčasových doplnkoch to nebude preto, že by vyšli z módy, čo je prijateľné aj k estetike, aj k vašej peňaženke.

 

Ideálne je preto voliť drevené stoličky s polstrovaním a s čalúnením z prírodným materiálov v nevýrazných farbách. Sú pekným doplnkom, ktorý nechá vyniknúť aj dominantnejšiu kuchyňu. Získate funkčné vybavenie, ktoré bude moderné, až kým nedoslúži.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII nadčasovými kuchynskými linkami. Stojí to za to!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia