Strop zo sadrokartónu? Nikdy! Vieme, aký strop v kuchyni bude moderný aj o sto rokov

Kuchyne | 06.08.2019

Prečo by mal byť vždy len biely? So stropom sa dá urobiť oveľa viac. Prekročte hranice fádnosti a prineste do svojej kuchyne horúci trend roku 2019, ktorým je drevený strop. Garantujeme vám, že pri pohľade nahor vás vždy príjemne zohreje pri srdci.

Elegantný a nadčasový

Drevený obklad bol rozšírený najmä v osemdesiatych rokoch minulého storočia. A teraz sa táto klasika vracia späť do kuchyne, z čoho sú interiéroví dizajnéri nadšení. Prírodné materiály sú totiž IN a strop s dreveným obkladom je elegantný a nadčasový. A práve taká má kuchyňa byť - príjemná a útulná.

Pozrite si aj: Revolúcia v kuchyni: Preskleným kuchynským skrinkám odzvonilo!

Ďalšie výhody

Drevený strop má aj iné kvality, ktoré prekračujú rámec estetiky. Drevo plní úlohu izolantu, ktorý prispieva k vytvoreniu príjemnej klímy v kuchyni počas celého roka. A dokáže pohltiť aj zvuky. Jednoduchšia je aj inštalácia zapustených svietidiel, ktoré môžete v izbe rozmiestniť rovnomernejšie.

 

Nájdite si svoj štýl

Drevený strop dokáže byť nekonečne rozmanitý a prispôsobivý. Veľmi ľahko sa s ním identifikujú štýly ako rustikálny, priemyselný a vidiecky. V tomto type kuchyne sú absolútnou stálicou stropné trámy. Ale vhodne zvolený typ obkladu pristane i modernej a minimalistickej kuchyni. Podoby dreva v kuchyni sú totiž rôzne, či už ide o kazety, „palubovku", alebo obklad podobný „plávajúcej podlahe". Očariť vás vie nielen spôsobom uloženia, ale aj odtieňom.

Pozrite si aj: (FOTO) Dokonalá čierna kuchyňa: Nie je depresívna, je noblesná

Svetlý alebo tmavý?

Samozrejme, najvhodnejšie sú svetlé odtiene, no pri príliš vysokom strope a dostatočne prirodzene presvetlenej miestnosti si môžete dovoliť i tmavšie odtiene dreva. Drevo však vôbec nemusí byť na celej ploche stropu, môžete ho použiť iba v určitej časti kuchyne a zvyšok stropu nechať biely.

Pozrite si aj: Táto vec našich starých mám je opäť v móde: Máte odvahu vrátiť sa v čase?

Farebný odtieň dreva na strope zopakujte na kuchynskej linke, ostrovčeku alebo na podlahe. Ak použijete maximálne tri rôzne odtiene, nemusíte mať obavy, že nebudú harmonizovať. Práve naopak, kuchyňa v jedinom drevenom odtieni by pôsobila fádne.

 

Ako na zámku...

Vďaka väčším rozmerom stropné drevené kazety zmenia vzhľad kuchyne raz-dva. Štvorcové kazety majú zvyčajne rozmer 50 x 50 cm alebo 50 x 55 cm a hrúbku 25 mm. Na výber sú rôzne vzory a farby, môžu obsahovať aj zaujímavé ornamenty. Ich výhodou je, že výborne zamaskujú menšie nerovnosti či praskliny na strope. Montujú sa na drevené lišty, ktoré sú upevnené v pravidelných vzdialenostiach v strope.

Máte šťastie, naša GALÉRIA je natrieskaná drevenými stropmi v kuchyni. Presvedčte sa!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia