Vďaka kuchyni v TEJTO farbe budete mať nonstop dobrú náladu

Kuchyne | 21.08.2019

Osviežte svoju kuchyňu farbou, ktorá sa vám možno spája len s letom, no my vám garantujeme, že je nielen nadčasová, ale je aj nadmieru optimistická!

Žltá sa nám spája najmä so slnkom a s letom. Táto žiarivá farba dokáže rozjasniť a vniesť svetlo aj do tmavšieho priestoru. Navodí optimistické a pozitívne vibrácie a tie sa vám určite zídu aj počas sychravých a chladných dní. Ponúkame vám zopár nápadov, ako vniesť trochu „slnka" do kuchyne.

Pozrite si aj: Vďaka TOMUTO štýlu bývania si prečistíte hlavu a zbavíte sa stresu

Žlté steny

Steny sú prvou voľbou v prípade, že túžite po zmene farebnej schémy v miestnosti. Sýtažltá, vanilková, jemná pastelová - z pestrej palety odtieňov si určite vyberiete. Žltá farba stimuluje chuť do jedla, preto je do kuchyne ideálna.

 

Vytvára príjemné kombinácie s bielou, hnedou, s červenohnedou, tehlovou i svetlo a limetkovo zelenou. Keď vám nechýba odvaha, pokojne k nej pridajte trošku čiernej a striebornej. Pri žltej pekne vyniknú rôzne odtiene dreva i štruktúra kameňa.

Pozrite si aj: Čím všetkým ulahodíte praktickému Kozorožcovi?

Žlté spotrebiče

Vo farebnom šate sa nesú najmä spotrebiče v retro štýle a tie si dnes môžete zadovážiť naozaj v akomkoľvek farebnom odtieni. Optimistickú žltú môžete mať v kuchyni aj v tejto podobe. Čo si vyberiete? Žltú chladničku, sporák, digestor alebo drobné spotrebiče? Dodajú kuchyni výrazný akcent a keď sa vám zunujú, ľahko ich vymeníte.

Pozrite si aj: Akváriá sú novým hitom medzi dekoráciami: Ako z nich ale vyčistiť hnusný sliz?

Žltá zástena

Priestor medzi hornými a dolnými skrinkami poskytuje dostatočne veľkú možnosť na „vyjadrenie". Zástena v žltom prevedení dodá kuchyni potrebnú šťavu, energiu a pritiahne pozornosť. Oživí a zjemní tmavú kuchynskú linku a ešte viac zdôrazní výraznú drevenú kresbu. Záleží len na vás, aký materiál preferujete - klasické obkladačky, umývateľný náter alebo bezpečnostné sklo.

 

Žltá kuchynská linka

Pre milovníkov žltej a skutočných odvážlivcov existuje i táto možnosť. Výrazná kuchynská linka v žltej dokonale presvetlí a rozsvieti miestnosť. Povrchovú úpravu prispôsobte výberu štýlu kuchyne. Vysoký lesk je vhodný do modernej kuchyne, matná úprava je určená pre tradičnejšie zariadenú kuchyňu.

Pozrite si aj: (FOTO) Víkendová chalupa v dezolátnom stave sa zmenila na NÁDHERU!

A možno kuchyni chýba len malý detail, ktorým sa môžu stať kuchynské stoličky. Keď žlté stoličky umiestnite k farebne neutrálnemu stolu, výsledok je dokonalý.

Pozrite si aj: Pravda odhalená: Potrebujete interiérového dizajnéra alebo je to ťahač peňazí?

Drobné doplnky

Nechcete sa trvalo zaviazať žltej? Stavte na „odnímateľné" doplnky. Môže ísť o tienidlo na svietidle, nástenné hodiny, obrázok alebo textilné závesy. Skvelú službu vám urobia aj obyčajné citróny. Osviežia kuchyňu aj príjemnou vôňou. Sú lacné a môžete ich mať kedykoľvek.

Najlepšie urobíte, ak si v našej GALÉRII pozriete, ako vyzerá žltá kuchyňa u iných ľudí. Je nádherná!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia