Viete vôbec, čo všetko sa vám zmestí na vnútornú stranu dvierok v kuchyni? Pozrite!

Kuchyne | 28.08.2019

Využite svoje dvierka na maximum. Garantujeme vám, že získate neuveriteľne veľa úložného priestoru.

Vnútorná strana dvierok na rôznych skrinkách či iných kusoch nábytku predstavuje vynikajúci priestor, ktorý by ste rozhodne mali využiť. Existuje mnoho jednoduchých trikov, pomocou ktorých si zorganizujete veci, doplnky alebo si spravíte prehľad nákupov. Neveríte?

Prečítajte si aj: Mreže na oknách sú totálnym hitom: Neveríte? Presvedčte sa!

Mnoho menších predmetov neraz dlho a zbytočne hľadáme v skrinkách, pretože sa neustále strácajú. Iste to poznáte, keď potrebujete mať čosi po ruke, stratí sa to nevedno kam. Prečo ich nezavesíte na dvierka, kde budú všetky veci rýchlo dostupné?

 

Dobrý nápad do kuchyne

Držiaky na pokrievky môžete namontovať nielen dovnútra kuchynských skriniek, napríklad pod drezom, ale aj na dvierka. Pre najčastejšie používané pokrievky tak nemusíte siahať vôbec do skrinky. Alebo si takto pridajte ďalší ukladací priestor, ak ste už vnútornú kapacitu naplnili.

Prečítajte si aj: Dodržte toto 1 pravidlo a váš domov nebude ani ženský, ani mužský: Bude úžasne vyvážený

V kovovom držiaku však môžete skladovať omnoho viac. Náhradné utierky, hygienické prostriedky, hubky, menšiu smetnú nádobu alebo igelitové vrecúška. Malé ploché držiaky môžete namontovať aj na dvierka v hornom rade skriniek. Môžete v nich uložiť malé balenia korenín, instantné potraviny alebo hoci aj vrchnáky od plastových nádob.

Prečítajte si aj: Bez čoho nemôže muž STRELEC žiť vo svojej domácnosti? Sú to dve veci

Náš tip: Pripevnite na vnútornú stranu dvierok zotieraciu tabuľku alebo menší blok. Značiť sem môžete všetky zásoby, ktoré treba dokúpiť alebo si sem môžete poznačiť domáce práce, ktoré vás čakajú. Toto je miesto, kde môžete mať aj zoznam receptov, na ktoré sa hodia príslušné potraviny alebo tu môžete nechávať odkazy ostatným členom domácnosti. Po otvorení skrinky budú neprehliadnuteľné!

 

Na veľké i malé dvere

V mnohých obchodoch s bytovými doplnkami nájdete rôzne úložné systémy určené priamo na dvere či iné vertikálne plochy. Môžete do nich ukladať topánky, nástroje na menšie domáce opravy, koreniny, športové či školské a výtvarné pomôcky - prakticky čokoľvek, čo potrebujete mať po ruke.

Prečítajte si aj: Žena STRELEC má oheň v srdci, ale v akom domove sa bude cítiť naozaj šťastne?

Čo nepatrí na vnútornú stranu dvierok?

Do skriniek a skríň by ste nikdy nemali vešať a zatvárať utierky a uteráky, ktoré sú vlhké. Platí to aj pre kúpacie plášte a hubky. Tieto predmety vešiame vždy tak, aby mohli čo najskôr uschnúť, inak vzniká riziko vzniku plesní.

Pozrite si v našej GALÉRII ako výborne sa dá využiť toto prehliadané miesto vo vašej kuchyni!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia