Existujú 3 veci, ktoré vám oživia kuchyňu a stačí vám na ne len pár eur

Kuchyne | 02.09.2019

Zdá sa vám vaša kuchyňa akási fádna? Máte pocit, že by ste ju potrebovali oživiť?

Samozrejme, nová kuchyňa by iste nebola na zahodenie, existujú však rýchlejšie a omnoho lacnejšie riešenia, ako vniesť do tejto miestnosti nový život a radosť. Preto prinášame tipy, ako to zvládnete doslova obratom ruky!

Pozrite si aj: Poznáme to všetci: Škaredé, plastové dvierka od stúpačiek - TAKTO ich zamaskujete

Z času na čas potrebuje každá miestnosť v domácnosti menšie úpravy. A nemyslíme teraz iba opravy pokazených spotrebičov alebo zariadenia. Ide hlavne o vytvorenie príjemného pocitu a prostredia, v ktorom s radosťou budete tráviť čas. Takže, čím oživiť vašu kuchyňu?

 

Ozdobné textílie

Výrazným oživením každej miestnosti sú textílie, ktoré používame na okná, teda závesy a záclony. V prípade kuchyne ide o utierky, obrusy, zástery, prestieranie na stole či podsedáky na stoličkách alebo jedálenskej lavici. Nie, nemusíte mať vo svojej kuchyni všetky spomenuté - ale tie, ktoré máte alebo by ste chceli mať, môžu príjemným spôsobom dotvárať atmosféru.

Pozrite si aj: Fúj! Toto je zoznam chorôb, ktoré môžete dostať z vášho záchoda

Nebojte sa pohrať so vzormi a farbami. Prečo by ste v lete nemali siahnuť po príjemných farebných kombináciách - ideálnymi sú výrazná žltá alebo červená. Ani na jeseň sa však nemusíte utápať v tlmených farbách, naopak, snažte sa rozžiariť miestnosť kombináciou oranžovej a zelenej.

Pozrite si aj: Chceli by ste okno v kúpeľni, ale odrádza vás rosenie a zahmlievanie? Máme riešenie!

Náš tip: Ušiť si jednoduchý obrus, záves alebo utierku dokáže aj začiatočník. Pokojne si skúste spraviť z týchto doplnkov svoje prvé projekty.

 

Povedzte to nápisom

Kuchyňa patrí medzi tie miesta v domácnosti, kde sa neustále niečo deje. Nechajte sa inšpirovať interiérom nejednej reštaurácie a vyhraďte si miesto na odkazy, recepty alebo zoznamy. K aktuálnym trendom patria klasické tabule, na ktorých môžete nechať rodine odkaz, čo je na večeru, čo treba kúpiť v obchode alebo pripomenúť dôležitý dátum.

Pozrite si aj: Určite to robíte zle: Správne vetrať v kúpeľni je potrebné TAKTO často

Skúste využiť nalepovacie fólie či už s úpravou pre kriedu, alebo na písanie zmazateľnými fixami. Kuchyňu takto môžete obratom zmeniť - navyše, je to vynikajúci spôsob, ako zabaviť deti kreslením, kým máte v kuchyni iné povinnosti.

Pozrite si aj: Využite úložný priestor v chladiacej zóne v kuchyni

Obklopte sa kvetmi

Dokonca aj v prípade, že nemáte kuchyňu príliš presvetlenú a vhodnú na pestovanie rastlín, môžete si ju spestriť kvetmi a zelenými rastlinami. Do kuchyne patria nenáročné rastliny, ideálne viacročné. Môžu vám spestrovať výhľad z okna, ale umiestniť ich môžete aj na linku či pracovnú plochu.

 

Ak nemáte vhodné podmienky na pestovanie alebo nepatríte k úspešným pestovateľom, siahnite po umelých kvetoch. Vizuálne príjemne dotvoria miestnosť, môžete ich obmieňať podľa sezóny a nemusíte mať výčitky, či sa o ne dobre staráte.

Inšpirujte sa štýlovými kuchyňami v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia