Nový trend: Kuchyne, ktoré nie je vidieť! Toto si fakt pozrite

Kuchyne | 08.10.2019

Chceli by ste, aby vašu kuchyňu nebolo vidieť? Už by ste viac nemuseli riešiť, či je uprataná...

Kuchyňa ako súčasť obývacej izby je témou, ktorá rozdeľuje ľudí na dva tábory. Jedni na ňu nedajú dopustiť a druhí si to nechcú ani predstaviť. Hlavným argumentom odporcov ostáva „pracovný" vzhľad, ktorý neladí so spoločenskou a reprezentatívnou obývacou izbou.

Pozrite si aj: Najlepšie triky na nepríjemné nehody v domácnosti za pár centov

Ak kuchyňu pravidelne používate, určite nevyzerá ako na reklamnej fotografii. Na pracovnej ploche sú rôzne pomôcky, drobné spotrebiče a niekedy aj použitý riad. Tento neporiadok určite nezapadá do predstavy o upratanom interiéri. Riešenie je jednoduché - kuchynskú linku schovať.

 

Čosi je za dverami (posuvnými)

Nápad schovať kuchynskú linku za posuvné dvere nie je úplne nový, len u nás sa presadzuje postupne. Spočiatku na tento účel slúžili vysoké dvere, ktoré sa dali zložiť a zasunúť medzi kuchynské skrinky. Neskôr sa vzhľad dverí zmenil - už zakrývali len pracovnú plochu a horné skrinky linky vrátane spotrebičov. Dnes môžete mať posuvné dvere vertikálne aj horizontálne, ktoré sa ovládajú na elektrický pohon.

Pozrite si aj: Koniec radiátorom! Zohrejte si domovy omnoho štýlovejšie!

Raz-dva poriadok

Posuvné dvierka fungujú na rovnakom princípe ako interiérové posuvné dvere. Môžu mať jedno i viac krídiel. V prípade, že zvolíte posuvný mechanizmus len na horné skrinky, ostane vám neobmedzený prístup k veciam v spodných skrinkách.

Pozrite si aj: Maestro Karel Gott je mŕtvy: Ako vyzerala jeho vila, v ktorej prežil posledné minúty?

Mechanizmus má horné vedenie, preto nič nenarúša celistvosť pracovnej plochy. Za dvere môžete schovať celú kuchynskú linku a jej výsledný vzhľad môže pripomínať stenu s dreveným obložením. Alebo môžete staviť na dvierka z matného skla.

 

Bez úchytiek

Čistý dizajn linky podporuje bezúchytkové riešenie skriniek. Namiesto nich „letí" mechanizmus push to open. Na skrinky zatlačíte a oni sa pootvoria na medzeru, aby ste ich mohli otvoriť. Ďalšou možnosťou je vybaviť zásuvky a skrinky elektrickým systémom a otváranie je ešte jednoduchšie - stačí zľahka ťuknúť a otvoria sa sami. Moderné linky majú tiež úchytky umiestnené v skosenej hrane dvierok

Pozrite si aj: Zmokli ste? Hlavne nikdy v živote nedávajte svoje mokré topánky na radiátor

Nika alebo ostrov?

Kuchyňa môže byť zasadená hlbšie v nike, aby posuvné dvere mohli ostať zatvorené, aj keď máte návštevu a potrebujete niečo dovariť. Nechcete, aby vám hostia nakúkali do hrncov? Necháte dvere diskrétne zatvorené, no v prípade potreby môžete do kuchyne kedykoľvek vstúpiť. Posuvné dvierka slúžia na schovanie predovšetkým jednolíniovej kuchyne.

Pozrite si aj: Toto povolanie vymiera, v minulosti to boli najbohatší ľudia. Ide o vašu prácu?

Neznamená to, že sa musíte vzdať sna o kuchynskom ostrove. Odporúčame ho však koncipovať ako výlučne pracovnú plochu, bez umývacieho alebo varného centra. Priestrannú miestnosť môžete predeliť na kuchynskú a spoločenskú zónu posuvnými dverami už od stropu.

Pozrite si v GALÉRII takúto tajnú kuchyňu, vyzerá to super! Nájdete tam aj mnohé iné kuchynské inšpirácie.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia