Zariaďte si kuchyňu v industriálnom štýle

Kuchyne | 29.10.2019

Industriálny štýl rozdeľuje spoločnosť na dve skupiny. Jedna ho miluje, druhá mu nemôže prísť na chuť. Čím to je?

Hovorí sa, že je neosobný, málo útulný a príliš strohý. Čo mu však nikto nemôže uprieť, je istý druh atraktivity a silná atmosféra. Prečítajte si, ako tento štýl zakomponujete do svojej kuchyne – od drezu až po strop.

Chladné továrenské haly s veľkými tabuľovými oknami, nedosažiteľné stropy, rozľahlé priestory. Práve v nich sa zrodil štýl, ktorý v súčasnosti hýbe svetom moderného interiérového dizajnu. Rekonštrukcia kuchyne v tomto duchu nemusí byť náročná. Stačí zvoliť správne vybavenie. Nezabudnite na vhodné doplnky a nebojte sa k životu prebudiť surovosť stien.


Vezmite to pekne od podlahy

Industriálna kuchyňa nemusí byť len studeným priestorom plným betónu. Významnú úlohu hrá kov, ktorý perfektne prepašujete do dizajnu kuchynskej batérie a drezu. Doplní ich vhodne umiestnené drevo, prípadne odkryté tehlové steny.

Myslite aj na to, že celé vybavenie by malo dodržiavať určité farebné odtiene. V prípade industriálneho štýlu sú to monochromatické farby. Ak siahnete po sivej, čiernej, béžovej, hrdzavých dekoroch alebo ich metalických variantoch, neurobíte krok vedľa.

Základ máte vyriešený a na rad prichádza nábytok. Je jasné, že ak máte vyrezávané alebo pestrofarebné dvierka, budete musieť investovať do ich výmeny. Hladké povrchy a jednoduchosť sú to, čo by sa malo odrážať vo vašom industriálnom nábytku. Ak taký vlastníte, máte skoro vyhraté a môžete sa pustiť do ďalšej práce.

Kuchynské drezy a batérie

Vybrať správny kuchynský drez a kuchynskú batériu môže byť oriešok. Bude to jedno alebo dvojdrez? Vyberiete si modernú čiernu či medenú farbu, alebo sa radšej budete držať starej dobrej klasiky v striebornom vyhotovení? Na to existuje jednoduchá odpoveď.

Do väčších priestorov voľte pohodlný dvojdrez a farbu vyberte na základe toho, aký bude dominantný odtieň kuchynskej dosky. Môžete ju ladiť buď kontrastne, alebo naopak všetko zjednotiť. Ak sa rozhodnete pre kontrast, majte na pamäti, že by sa rovnaká farba mala objaviť aj na doplnkoch. Aj takýto nepatrný detail totiž dokáže divy.

Rozhodne by vás však nemala zaujímať len estetická stránka veci. Súčasné technológie pokročili výrazne dopredu, a tak môžete skĺbiť krásu a úžitok. Vedeli ste, že si môžete kúpiť kuchynskú batériu, z ktorej vám potečie vriaca alebo perlivá voda? Ich prehľad nájdete na webe renomovaného predajcu Sanitino.sk, ako aj netradičné farebné varianty alebo už spomínané drezy. Stačí si len vybrať.


Platená reklama

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia