4 dôvody, pre ktoré je čierna kuchyňa vaša najlepšia voľba

Kuchyne | 20.11.2019

Ešte stále ste neprišli na chuť čaru čiernej kuchyne? Verte nám, že je vhodná nielen pre excentrikov.

Túžite po osviežení kuchyne? Najnovší trend z Holandska nie je o krikľavých a neónových odtieňoch, ale skôr o temnej kráse. Tmavé kuchyne budú v ďalších rokoch určite na vrchole obľúbenosti, pretože z estetického hľadiska majú čo ponúknuť. Vyzerajú skvele, noblesne, luxusne a dokonale kontrastujú aj s rozsypanou múkou pri pečení vianočných koláčov.

Pozrite si aj: Vymeňte zvierací pelech za dizajnovú súčasť nábytku

Na skok do nočného baru

Čierna farba nás všetkých do istej miery až magicky priťahuje. Stáva sa súčasťou najluxusnejších šiat a rób, ale aj vznešeného nábytku. Ak zvolíte tie správne tmavé farby, môžete počítať s tým, že sa ako mávnutím čarovného prútika z vlastného bytu prenesiete do privátneho nočného baru uvariť si večeru alebo si vychutnať drink s priateľmi. Čierna kuchyňa najlepšie praje otvorenej kompozícii v spojení s obývačkou a z celého priestoru sa tak stáva jedna veľká párty plocha so všetkým, čo má mať.

 

Zažnite plameň

Výhodou čiernej kuchyne je, že všetko svetlé v nej pôsobí svetlejšie, preto sa viac ako čierna indukčná varná doska hodia do pracovného priestoru plynové horáky, ktoré na čiernom podklade pôsobia očarujúcim dojmom. Rovnako môžete staviť na biele dekorácie, drevo aj farebné doplnky. Čierna totiž farbám poskytne omnoho lepšie pozadie na to, aby vynikli než napríklad biela či sklená zástena. Skúste.

Ostatní práve čítajú: Pre všetkých milovníkov mora a slnka máme riešenie, ako si ho dopriať každý deň!

Čierna je prirodzená

Na rozdiel od iných farieb ostáva čierna prirodzenou. Je súčasťou prírody od čierneho uhlia, šungitu, obsidiánu až po mramor, ktorý môže byť tou pravou pracovnou doskou, ktorá spraví aj z prípravy obeda malú slávnosť.

Prečítajte si aj: TÁTO vec nebude nikdy nudná: Majte ju doma a budete mať nadčasový byt

Navyše, čierna nie je vôbec mimo súčasný koncept spotrebičov do kuchyne. Niekdajšia biela sa prezliekla do tmavej a dnes nájdete čierne chladničky, mikrovlnky aj kávovary a prakticky celý sortiment kuchynských spotrebičov.

 

Čierna pod taktovkou svetla

Jediná vec, ktorú čierna kuchyňa bude vyžadovať okrem dostatku priestoru, je dostatok svetla. Hlavne toho prirodzeného. Čierna totiž nikdy nevynikne v tmavom prostredí. Vtedy bude pôsobiť ponuro. No ak necháte čiernej priestor a dostatok svetla, stane sa luxusnou. Preto je riešenie čiernej kuchyne hlavne pre ľudí, ktorí majú radi módu, luxus a disponujú dostatkom svetlého priestoru, aby tmavá nebola smutnou, ale zaujímavou.

Presvedčte sa v našej GALÉRII, že čierna kuchyni pristane. A nielen tej!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia