Premena minikúpeľne a toalety: Nadčasová elegancia

Kúpeľne | 02.08.2016

V kúpeľni sotva väčšej ako klobúk, navyše pod strechou, je ťažké viesť reči o wellnesse, kúpeľnom luxuse alebo nadčasovej elegancii. Majiteľka potrebovala skrátka pokryť základné potreby - umývanie zubov, sprcha, občas kúpeľ, ktorý človek zresuscituje po blbom dni v práci a samozrejme, potrebu, kde aj kráľ chodí pešo. Keďže minikúpeľnička sa nachádzala v podkroví, časť priestoru prichádzala o výšku a miestnosť tak pôsobila ešte menšie.


Jediným „luxusom", ktorý mal navodiť atmosféru senzačných kúpeľov, bolo pár mušličiek poukladaných na úzkej drevenej lište nad tatranským profilom, ktorý sa „zmodernizoval" tým, že ho majiteľka natrela na bielo.


Prečítajte si: Toto radia v malých kúpeľniach odborníci

Sú však ženy, ktoré sa nikdy nevzdávajú - a ak im dáte priestor väčší ako poštová známka, postavia si na ňom hrad. Podobne to dopadlo aj v tomto prípade. Kde iní (vrátane našej redakcie) vidia len tlačenicu, šikovná majiteľka stavala vzrušný... palác.Namiesto vertikálnych drevených dosiek si vybrala tie najobyčajnejšie biele obdĺžnikové obkladačky, ktoré dômyselne uložila horizontálne a na „britský" spôsob - čiže jednotlivé obklady nelícujú na seba podľa mriežky, ale na spôsob tehlovej steny. Táto drobnosť priestor zaujímavo rozširuje - narúša totiž videnie ako cez väzenské mreže. Navyše, namiesto „istoty" jednofarebných sivých stien (ako vieme, chladné tóny pôsobia priestrannejšie než teplé), si vybrala divoký motív - na sivom podklade.


Zlatavé ryby na tapete sa divoko mecú, akoby naznačovali, že pre ne nie je žiadna stena obmedzením. Na ich farebnosť nadväzujú mosadzné doplnky: držiak lampy, vodovodné kohútiky a sprchová hlavica, ktoré majiteľka - bystrá to hlava - nechala zabudovať do steny. Iste táto voľba materiálu nie je najlacnejšia, no s veľkou pravdepodobnosťou bude pre viac generácií. Pri dobrej starostlivosti je totiž mosadz večná - a hodí sa tak k modernému, ako aj tradičnému zariadeniu.


Pozrite sa: Sklobetón v kúpeľni je opäť módny, ale v novom šate

Kombinácia bielej, sivej a zlatavých doplnkov v miniatúrnej kúpeľni vytvorili atmosféru sviežosti, priestrannosti a najmä elegancie.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia