Umývadlá na vysokej nohe nie sú vôbec zlý nápad!

Kúpeľne | 18.07.2019

Ošumelým a obyčajným umývadlám odzvonili zlaté časy. Pozrite si našu nabitú fotogalériu a hýkajte nad dizajnom umývadiel na vysokej nohe.

Po dlhoročnej prevahe závesných a vstavaných umývadiel sa vracajú do módy umývadlá s nohou. Dôvodom je zmena pohľadu na kúpeľňu, ktorá sa z „príslušenstva" stále viac premieňa na obytnú miestnosť. Nároky na sanitu stúpajú - musí byť elegantnejšia a štýlovejšia. Moderný byt si žiada modernejšie umývadlo.

Maskuje sifón
Neoddeliteľnou, ale zvyčajne nevzhľadnou súčasťou umývadla je sifón. Práve snaha o jeho ukrytie bola dôvodom popularity zápustných umývadiel a umývadiel so skrinkou. No rovnakú službu dokáže poskytnúť stĺp alebo noha, ktorá môže byť pevnou súčasťou umývadla. Výsledkom sú monolitické dizajnové umývadlá najrôznejších tvarov - oblé a hranaté, až po nezvyčajné, napríklad v tvare šálky či ručne opracované monolity z prírodného kameňa. Dizajnéri sa s ich tvarom vedia vyblázniť.Výška je dôležitá
Solitérne umývadlo má od výrobcu pevne danú výšku. Štandardné umývadlo sa nachádza vo výške 85 cm, no samostatné môže byť o pár centimetrov vyššie. Pred kúpou si vyskúšajte ako konkrétne umývadlo vyhovuje vám a ostatným členom rodiny. Originálny tvar umývadla vyváži nevýhodu vyššej ceny, hmotnosti a náročnejšieho upratovania.

Prečítajte si aj: Tajomstvo dobrého vankúša odhalené

Do malej i veľkej kúpeľne
Podlahové umývadlo má robustnejšie rozmery, preto prirodzene patrí do väčšej kúpeľne. Dokáže však spôsobiť revolúciu i v malej. Stačí vybrať vhodný typ. Mnohé totiž skrývajú v útrobách praktické úložné priestory alebo majú integrovaný držiak na uteráky, vďaka čomu sa zvýši ich využiteľnosť.

Uhladený vzhľad zo všetkých strán predurčuje umývadlo na voľné umiestnenie v priestore. Vtedy vyznie najlepšie, no nárokuje si viac miesta. V prípade, že nemusíte rátať každý centimeter, efektné a praktické sú dve solitérne umývadlá vedľa seba. No a v malej kúpeľni ho klasicky prisuňte k stene.Materiál a farba
Podlahové umývadlá majú čo ponúknuť aj čo sa týka materiálu a farieb. Myslíte si, že jediným materiálom je keramika? Výrobcovia dokážu zhotoviť umývadlá z kompozitných materiálov, z umelého i z prírodného kameňa. Najčastejšie sa používa granit, mramor, pieskovec a travertín.

Výnimkou nie je ani nezničiteľný nerez. Umývadlá z neho sú luxusné, najmä v kombinácii so sklom. Nevýhodou je viditeľný vodný kameň, takže rátajte s náročnejšou údržbou. Okrem klasickej bielej sú v ponuke umývadlá v čiernej, v sivej, ale aj v pestrých farbách.Harmónia s batériou
K umývadlám s dlhou nohou treba esteticky zladiť aj vodovodnú batériu. Najlepšie vyzerajú v spojení s vysokými stojankovými alebo podlahovými batériami. Ak bude umývadlo pri stene, môžete použiť klasickú nástennú batériu. Úplne prekvapujúcim a výnimočným detailom sa stane batéria zavesená zo stropu. Pri výbere batérie vždy zohľadnite funkčnosť, ergonómiu i estetiku vzhľadom k štýlu vašej kúpeľne.

V našej FOTOgalérii nájdete veľmi veľa dizajnových umývadiel na vysoke nohe. Pozrite si ich!


Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia