Viete, čo dokáže veľké zrkadlo v kúpeľni?

Kúpeľne | 11.10.2019

Je úplne nemožné, predstaviť si kúpeľňu bez zrkadla. Plní v nej praktickú i estetickú funkciu. Mať v kúpeľni veľké zrkadlo je snom každého, kto venuje pozornosť svojmu zovňajšku. Veľké zrkadlo však rozhodne nie je prejavom márnosti, vie veľa ponúknuť aj z hľadiska dizajnu.

Aj pre minimalistov
Veľké zrkadlo sa hodí pre rôzne štýly - moderný, rustikálny, priemyselný a profituje z neho tiež minimalistická kúpeľňa. Stroho zariadená miestnosť len s malým zrkadlom pôsobí sterilne, no impozantné zrkadlo jej dodá eleganciu a šmrnc. Minimalistickej kúpeľni najviac pristane bezrámové prevedenie, ale čistý dizajn neohrozí ani tenký rám, preto sa nebojte experimentovať.

Ostatní práve čítajú: 3 čistiaci pomocníci, ktorí nesmú v kuchyni chýbať

Zrkadlová stena
Zrkadlo na celú stenu sa náročnejšie udržiava, pretože vyleštiť jeho plochu dá zabrať. Výsledný dojem je vskutku nádherný. Zrkadlo vôbec nemusí siahať od stropu až po zem, stačí i úzky pás, ktorý sa tiahne miestnosťou. V zrkadle sa odráža celá miestnosť, a to jej veľkosť zdvojnásobí.


Zlepší sa odraz svetla, kúpeľňa vyzerá svetlejšia a väčšia. Zrkadlo umiestnite na voľnú stenu, aby ste k nemu mali dobrý prístup a využili všetky jeho výhody. Zrkadlová môže byť stena s umývadlom i pri vani. Pred striekajúcimi kvapkami vody zrkadlo ochránite, ak ho osadíte o pár centimetrov vyššie.

S rámom alebo bez
Veľké zrkadlo je impozantné s rámom i bez neho. Bezrámovú verziu ľahko zosúladíte s akýmkoľvek pozadím, zarámované sa stane jasnou dominantou kúpeľne. Vzhľad rámu závisí od štýlu, v akom sa nesie kúpeľňa. Masívne a bohato zdobené rámy vyvážte jednoduchým zariadením a neutrálnou farebnosťou obkladov a dlažby.

Ostatní práve čítajú: Vyrobte si soľ do kúpeľa: Dá sa to rýchlo aj lacno!

Klasické, farebné, vintage...
V kúpeľni môžete ohúriť nezvyčajnou úpravou zrkadla. Okrem klasických čírych zrkadiel sú na trhu tie s medeným, zlatým, sivým alebo modrastým nádychom. Osobitnou kapitolou sú zrkadlá, ktoré majú ošumelý akoby popraskaný vzhľad. Stena vyskladaná z kusov takéhoto zrkadla bude nezameniteľným originálom. Ale aby ste sa dokázali upraviť, predsa len pridajte do kúpeľne aj „obyčajné" zrkadlo.

 

A čo osvetlenie?
Nadrozmerné zrkadlo treba dostatočne osvetliť. Výborne fungujú stropné bodové svietidlá, celkový estetický dojem zdokonalia štíhle závesné lampy. Osvetlenie môže byť priamo súčasťou zrkadla. LED diódy majú vysokú svietivosť a plnia aj dekoratívnu úlohu.

Stačí nalepiť
Bezrámové veľkoplošné zrkadlá vyzerajú najkrajšie bez viditeľného upevnenia. Na stenu ich ukotvíte pomocou lepidla, ktoré dokáže udržať váhu aj 20 kg. Lepidlo môžete použiť na maľovku, tapety, murivo, obklad, sadrokartón. Dôležité je povrch dôkladne odmastiť saponátom, prípadne použiť akrylový penetračný náter. Pred nalepením zrkadla musí byť povrch dokonale suchý.

Nefantazírujte a pozrite si v našej galérii, ako vie veľké zrkadlo podčiarknuť krásu kúpeľne.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia