Keď dizajn pomáha: Vaňa pre invalidov, tehotné ženy aj malé detičky

Kúpeľne | 25.11.2019

Dopriať si príjemný kúpeľ je jednoduché a navyše teplá voda má množstvo pozitívnych účinkov na zdravie. Mnohí ľudia však majú problém vôbec sa do vane dostať. Výťahová vaňa pre pohodlný prístup je perfektný pomocník!

Dôvodom nemusí byť len vyšší vek alebo zdravotné postihnutie, prekonať vysoký okraj vane majú problém aj tehotné ženy a malé deti. Vaňa s výťahovým systémom je preto praktický produkt určený širokému okruhu užívateľov.

Elegantná a praktická

Autormi konceptu vane je dizajnérske duo Zhang Jiangpeng a Zou Tao, ktorý za tento návrh získali v roku 2012 ocenenie v súťaži Red-dot. Vaňa pozostáva z plochého podstavca so stropnou sprchovou hlavicou a mobilného krytu vane, ktorý jazdí po „koľajniciach" smerom hore alebo dole. Na stĺpe sú tlačidlá, s ktorými môžete ovládať „výťah" a zvoliť si teploty vody. Súčasťou je praktické držadlo, ktoré zvyšuje bezpečnosť pri používaní.

Prečítajte si aj: Krok za krokom: ako pestovať sukulenty vonku i doma 

Ako funguje?

Keď sa človek chce okúpať, jednoducho vkročí do priestoru vane a stlačí tlačidlo, ktoré spustí „bočnice" vane na základňu, čím vznikne plnohodnotná vaňa. Voda do vane pritečie zo spodnej časti stĺpa, pričom vďaka pevnému tesneniu z nej neunikne ani kvapka vody. Po skončení kúpeľa stačí vypustiť vodu cez spodný výpust a opäť pomocou tlačidla zdvihnúť kryt vane hore.

 

Ideálna pre každého

Vaňa s elegantným dizajnom je praktickou pomôckou, ktorá uľahčí a spríjemní život ľuďom nielen v domácom prostredí, ale tiež v nemocniciach, v kúpeľoch, v zariadeniach pre seniorov. Vaňa nie je prioritne určená iba ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou, je štýlovou alternatívou k bežným variantom vane.

Prečítajte si aj: Odkladacie priestory v malej kúpeľni, tu máte určite rezervy aj vy 

V malých kúpeľniach neprekáža a nezaberá priestor, takže máte viac voľného miesta. Vďaka nej nemusíte riešiť dilemu sprcha alebo vaňa. Kým je kryt vane zdvihnutý hore, môžete ju používať ako bežnú sprchu. Ostáva dúfať, že vaňu čím skôr ponúknu na trh.

Ako vyzerá v praxi? Nazrite do našej galérie.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia