4 dôvody, prečo je lepší sprchový kút ako vaňa

Kúpeľne | 05.12.2019

Poviete si - čo je to za hlúposť? Veď vo vani sa relaxuje a oddychuje, to sprcha predsa neprekoná! No my máme hneď štyri dôvody, ktoré vás presvedčia o opaku.

Ľahká údržba

Je to tak a nie inak. Starostlivosť o sprchový kút sa nedá ani porovnať so starostlivosťou o vaňu. Samozrejme, ak máte sklá s povrchovou úpravou, pocítite výhodu ľahkej údržby o to viac. Nemusíte však prekopávať sprchový kút úplne nanovo, existuje aj prípravok, ktorý funguje ako úprava proti vodnému kameňu. Jeho cenová relácia sa pohybuje okolo 30 - 50 €. Ak máte auto, môžete skúsiť natrieť sklá sprchového kútu tekutými stieračmi na čelné sklo auta. Tiež to splní svoj účel a vyjde vás to ešte lacnejšie.

Prečítajte si aj: Za málo peňazí, veľa muziky: Dekorujte vintage písmenami 

Úspora vody

Raz darmo, v sprche prosto miniete menej vody než ľudia, ktorí si napustia plnú vaňu. Väčšinou to platí, ale vieme, že ľudia si rôzni a niektorí ozaj vedia stáť pod tečúcou vodou tak dlho, že by naplnili aj vaňu. Máme trik aj na to: použite štupeľ a uvidíte, koľko vody ste reálne minuli podľa toho, či budete stáť po členky vo vode, alebo po kolená.

 

Bezbariérový vstup

Aj keď ste teraz mladý a čiperný človek, kúpeľňu robíte na časový horizont aj 20 rokov. Jedna vec je, že nikdy neviete, čo sa stane, druhá, že je potrebné myslieť aj dobudúcna. Staršiemu človeku sa už ťažšie vstupuje a vystupuje z vane, za to bezbariérový prístup sprchy zvládnu deti, tehotné ženy aj starí ľudia.

Výroba sprchového kútu na mieru

Dá sa to a dá sa to veľmi jednoducho, nakoľko ide iba o jeden kus skla a o pánty. Často máme kúpeľne rôzne tvarované a špecifický rozmer oceníme, niekedy potrebujeme vyplniť šikminu v izbe. Zatiaľ čo výroba vane je podstatne náročnejšia, sprchový kút na mieru vytvoria rýchlo a bez problémov.

O tom, že sprchové kúty sú nielen praktické, ale aj dizajnové, sa presvedčíte v našej galérii.

Autor: Zuzana

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia